Correa i Assange byli szpiegowani przez hiszpańską firmę pracującą dla CIA – Escambray

Correa i Assange byli szpiegowani przez hiszpańską firmę pracującą dla CIA – Escambray

Właściciel tej firmy, były żołnierz hiszpański, został zatrudniony przez rząd koreański do zapewnienia bezpieczeństwa ambasady Ekwadoru w Londynie.

Rafael Correa w 2021 r. (Zdjęcie: Getty Images)

Hiszpański wymiar sprawiedliwości bada byłego żołnierza, który jest właścicielem firmy ochroniarskiej UC Global, SL Szpieguj byłego prezydenta Ekwadoru, Rafaela Correę Podczas spotkań, które odbył w 2018 roku z byłymi prezydentami Argentyny, Brazylii i Urugwaju. raporty były Przekazany CIA Dziennik ujawniony Kraj.

Na kim skupia się śledztwo David Moralesbyły oficer wojskowy wyznaczony przez rząd Korei (2007-2017) do kierowania ochroną w ambasadzie Ekwadoru w Londynie w Wielkiej Brytanii, gdzie założyciel WikiLeaks jest uchodźcą, Julian Assange. Informacje o jego równoległej działalności znaleziono na zewnętrznym dysku twardym, na którym trzymał operacje i projekty, w które zaangażowana była firma.

Podczas analizy zarządzenia sędziego Sądu Krajowego w Santiago Pedras potwierdzono, że pracownicy firmy UC Global, SL z siedzibą w Jerez de la Frontera w Kadyksie (Hiszpania), towarzyszyli Correi jako eskorta w ramach podróży, którą odbył w dniach 18-24 marca 2018 r., podczas której spotkał się z byłymi prezydentami Argentyny Cristiną Fernández de Kircher i Ressnerem z Brazylii. Urugwaj Jose Mujica.

Według badań, Nazwa CIA pojawia się w kilku dokumentach W aktach zatrzymanego w 2019 r. Moralesa. Stwierdzono również, że oprócz relacji z tej podróży były jeszcze inne w języku angielskim, które nawiązują do Prywatne spotkania Correi w jego domu w Brukseli, Belgii, gdzie osiedlił się po odejściu z rządu.

Wśród nich jest jedno zatytułowane Spotkania brukselskie (spotkania brukselskie, po hiszpańsku) napisane 17 listopada 2017 r., w którym Morales opisuje spotkania i rozmowy, które były prezydent Ekwadoru odbył w swojej rezydencji. Raport wyszczególnia numery seryjne urządzeń elektronicznych iPada i jego laptopa.

Umowa z firmą ochroniarską została zerwana po tym, jak jeden z ochroniarzy Correi przyznał się, że Morales prosił ich o pisanie raportów z jego spotkań oraz działalności politycznej i osobistej. Od tego czasu informacje zaczęły docierać do następcy Correi, Lenina Moreno, który staje się jego politycznym przeciwnikiem. Sam Morales przyznał się do tego dyrektorowi UC Global, SL, kiedy związek z Koreą został zerwany.

Assange też był szpiegowany. (Zdjęcie: strona 12).

Assange był również badany

Odpowiadający za bezpieczeństwo w ambasadzie Ekwadoru w Londynie, Morales poprosił swoich pracowników o szpiegowanie Spotkania Assange’a z ich prawnikiem. te nagrania Mogli zostać wysłani do CIA. Po aresztowaniu prawnicy założyciela WikiLeaks zapytali go podczas przesłuchań, dlaczego prowadzi raporty i e-maile w języku angielskim, na co odpowiedział, że jego zamiarem było „poprawienie języka angielskiego swoich pracowników”.

Kolejnym dowodem na rzekome powiązania Moralesa z CIA jest e-mail, który wysłał do swoich pracowników w grudniu 2017 r. z The Venetian Hotel w Las Vegas (USA), w którym ujawnił, że dali mu instrukcje zaprogramowania „transmisji” nagrań audio i wideo Assange’a: «[Que] Po prostu zobacz, co nas interesuje […]Nie potrafią stwierdzić, kto ma najwięcej połączeń lub kto jest podłączony do systemu”.

Więcej ofiar

Śledztwo przeprowadzone przez hiszpański wymiar sprawiedliwości ujawniło również, że Morales Zajmowałem się informacjami o koreańskich dziewczynach, Sophia i Ann, które miały zainstalowane dwa trojany Tradesegur na swoich telefonach komórkowych, gdy ich ojciec był jeszcze prezydentem. W ten sposób mogły kontrolować wiadomości i rozmowy podczas studiów we Francji.

Z drugiej strony w sejfie w siedzibie firmy znaleziono „pendrive”. Erotyczne zdjęcia członka ekwadorskiej dyplomacji Kieruje się do ambasady w Londynie. Według jednego z chronionych świadków, który zeznawał w pozwie zainicjowanym przez Assange’a, obrazy zostały pobrane z prywatnego dysku twardego ofiary, który został skopiowany przez pracownika UC Global, SL. Morales przekazał te materiały dyrektorowi ekwadorskiego wywiadu Bolivarowi Garcésowi, kiedy powiedziano mu, że kontrakt wygasa.

Analizując rozmowy WhatsApp z jego pracownikami, można dojść do wniosku, że próbował wykorzystać ten materiał jako Wymuszenie w celu uniknięcia utraty kontraktu. Ze swojej strony Morales poinformował, że te zdjęcia były przypadkowym odkryciem podczas „analizy bezpieczeństwa” komputera ofiary, która potwierdziła, że ​​usunął zdjęcia z dysku zewnętrznego „wiele lat temu”, ponieważ podejrzewa, że ​​te usunięte pliki zdołały je uratować i wykorzystać do wyłudzenia pieniędzy od Garcés.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *