COVID-19 na świecie: alarm w Indiach, światowy rekord infekcji z 349 000 przypadków w ciągu 24 godzin

COVID-19 na świecie: alarm w Indiach, światowy rekord infekcji z 349 000 przypadków w ciągu 24 godzin

Pracownicy służby zdrowia otrzymują pierwszą dawkę Soberana 02. Zdjęcie: Abel Padrón Padilla / Cubadebate.

Dziś wiele agencji ONZ włączy się w kampanię w mediach społecznościowych, aby zaznaczyć Światowy Tydzień Szczepień, który w tym roku podkreśla znaczenie szczepionek przeciwko COVID-19.

Pandemia ujawnia wszystko, co jest zagrożone, gdy ochrona szczepionkowa nie jest dostępna, jak wyjaśnił Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

Właściciel, wraz z różnymi agencjami wielostronnego organu, zadzwonił, aby upewnić się, że te dawki są dostępne dla wszystkich osób, które ich potrzebowały.

Za pośrednictwem Twittera Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci również zwracają uwagę na tę kwestię.

Według rzecznika Sekretarza Generalnego ONZ, Stephane’a Dujarrica, Światowy Tydzień Szczepień odbywa się w tym roku pod hasłem szczepionek, które zbliżają nas do siebie.

Chodzi o to, aby pokazać, w jaki sposób szczepienia łączą nas z ludźmi, celami i momentami, które mają największe znaczenie, pomagając poprawić zdrowie wszystkich, wszędzie, przez całe życie, powiedział prelegent.

Na około, Światowa Organizacja Zdrowia podkreśliła, że ​​szczepionki pomogą zakończyć pandemię Covid-19, „abyśmy w końcu znów mogli się do siebie zbliżyć”.

Od 24 do 30 kwietnia Światowy Tydzień Szczepień ma na celu wzmocnienie szczepień w celu zapobiegania różnym chorobom.

Ten dzień, ogłoszony w 2012 roku, nabiera obecnie szczególnego znaczenia w środku pandemii, na którą nalega ONZ. Należy pilnie skoncentrować wysiłki na zlikwidowaniu luki w szczepieniach, ponieważ podczas gdy bogatsze kraje koncentrują najwięcej dawek, wiele krajów rozwijających się ich nie ma.

Światowa Organizacja Zdrowia corocznie potwierdza, Szczepienia ratują życie milionom ludzi i dlatego są powszechnie uznawane za jedną z najskuteczniejszych i najskuteczniejszych interwencji zdrowotnych.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *