COVID-19 na świecie: alarm w Indiach, światowy rekord infekcji z 349 000 przypadków w ciągu 24 godzin

COVID-19 na świecie: alarm w Indiach, światowy rekord infekcji z 349 000 przypadków w ciągu 24 godzin

Pracownicy służby zdrowia otrzymują pierwszą dawkę Soberana 02. Zdjęcie: Abel Padrón Padilla / Cubadebate.

Dziś wiele agencji ONZ włączy się w kampanię w mediach społecznościowych, aby zaznaczyć Światowy Tydzień Szczepień, który w tym roku podkreśla znaczenie szczepionek przeciwko COVID-19.

Pandemia ujawnia wszystko, co jest zagrożone, gdy ochrona szczepionkowa nie jest dostępna, jak wyjaśnił Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

Właściciel, wraz z różnymi agencjami wielostronnego organu, zadzwonił, aby upewnić się, że te dawki są dostępne dla wszystkich osób, które ich potrzebowały.

Za pośrednictwem Twittera Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci również zwracają uwagę na tę kwestię.

Według rzecznika Sekretarza Generalnego ONZ, Stephane’a Dujarrica, Światowy Tydzień Szczepień odbywa się w tym roku pod hasłem szczepionek, które zbliżają nas do siebie.

Chodzi o to, aby pokazać, w jaki sposób szczepienia łączą nas z ludźmi, celami i momentami, które mają największe znaczenie, pomagając poprawić zdrowie wszystkich, wszędzie, przez całe życie, powiedział prelegent.

Na około, Światowa Organizacja Zdrowia podkreśliła, że ​​szczepionki pomogą zakończyć pandemię Covid-19, „abyśmy w końcu znów mogli się do siebie zbliżyć”.

Od 24 do 30 kwietnia Światowy Tydzień Szczepień ma na celu wzmocnienie szczepień w celu zapobiegania różnym chorobom.

Ten dzień, ogłoszony w 2012 roku, nabiera obecnie szczególnego znaczenia w środku pandemii, na którą nalega ONZ. Należy pilnie skoncentrować wysiłki na zlikwidowaniu luki w szczepieniach, ponieważ podczas gdy bogatsze kraje koncentrują najwięcej dawek, wiele krajów rozwijających się ich nie ma.

Światowa Organizacja Zdrowia corocznie potwierdza, Szczepienia ratują życie milionom ludzi i dlatego są powszechnie uznawane za jedną z najskuteczniejszych i najskuteczniejszych interwencji zdrowotnych.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *