Covid-19 na świecie: Islandia, pierwszy kraj europejski, który zniósł wszelkie ograniczenia dotyczące wirusa Corona

 

Od soboty Islandczycy nie muszą już przestrzegać dystansu społecznego ani nosić maski. Fot.: AP.

Islandia od tego weekendu zrezygnuje z dystansu społecznego i obowiązkowego używania masek, dzięki czemu Pierwszy kraj w Europie, który zniósł wszystkie krajowe ograniczenia nałożone na niego w celu powstrzymania pandemii Covid-19.

„Oddajemy społeczeństwu, w którym kiedyś żyliśmy i za którym tęskniliśmy” – powiedział w piątek minister zdrowia Svandez Svavarsdottir na konferencji prasowej zapowiadającej zniesienie środków ograniczających.

Minister Zdrowia potwierdził tę decyzję również za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, wysyłając wiadomość gratulacyjną do swoich obywateli.

Od soboty Islandczycy nie będą musieli przestrzegać zasady odległości jednego metra ani nosić masek na twarz. Nie będzie już ograniczeń co do liczby uczestników publicznych spotkań., który jest obecnie ograniczony do maksymalnie 300 osób.

Minister zdrowia powiedział, że rezygnacja z tych środków oznacza, że ​​Islandia będzie prawdopodobnie pierwszym krajem europejskim, który całkowicie zrezygnuje ze środków antywirusowych.

Jednocześnie kraj skandynawski zachowa pewne środki ostrożności, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia sięgającego poza jego granice. . a) tak, Podróżni niezaszczepieni nadal będą musieli przejść, co do zasady, dwa testy i pięciodniową kwarantannę podczas wjazdu do kraju, wymóg, który nie będzie nakładany na podróżnych ani zaszczepione dzieci od 1 lipca.

Islandia odnotowała bardzo małą liczbę nowych przypadków koronawirusa od początku pandemii – 6637 potwierdzonych infekcji i 30 zgonów. Jednak kraj przeszedł szereg blokad, aby ograniczyć wzrost infekcji, oprócz polegania na testowaniu i systemach śledzenia w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się.

Ponad 70% mieszkańców Islandii otrzymało już co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi, a prawie połowa z nich została w pełni zaszczepiona, wynika z danych z przeglądu Islandii.

Hiszpania przeżywa swój pierwszy dzień bez obowiązkowej maski na zewnątrz

Wchodzi w życie kolejność, która pozwala wyjść bez maski na zewnątrz. Zdjęcie: EFE.

Zarządzenie hiszpańskiego Ministerstwa Zdrowia, zgodnie z którym zniesienie obowiązku noszenia masek na drogach publicznych i na terenach zewnętrznych weszło w życie o północy, kiedy rozpoczyna się dzień po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw.

Jednak polecenie zachowuje następujące elementy: Obowiązkowe używanie maski na zewnątrz, gdy pojawiają się tłumy Nie jest możliwe zachowanie odległości co najmniej 1,5 metra między ludźmi, z wyjątkiem grup konkubentów.

Korzystanie z niego w transporcie publicznym, w tym na peronach, stacjach pasażerskich i kolejkach linowych, a także w pojazdach do dziewięciu miejsc siedzących wraz z kierowcą, jest nadal obowiązkowe, jeśli pasażerowie pojazdów turystycznych nie współistnieją w pojeździe. Tytuł.

W przypadku pasażerów statków i łodzi nie będzie konieczne korzystanie z nich, gdy znajdują się w kabinie lub na zewnątrz statku, gdy można zachować bezpieczną odległość 1,5 metra.

Rozporządzenie reguluje również używanie masek na dużych imprezach plenerowych, tak że jest to obowiązkowe, gdy uczestnicy stoją lub w pozycji siedzącej, gdy nie można zachować odległości 1,5 metra między ludźmi.

Australijskie miasto Sydney całkowicie graniczy z Delta by Pass

 

Brytyjskie badanie wykazało, że zmienna delta podwaja się co 11 dni. Zdjęcie: Getty Images.

Mieszkańcy Sydney, jednego z największych miast Australii, oglądają dzisiaj Ścisłe zamknięcie narzucone przez władze zdrowotne z powodu rozprzestrzeniania się wirusa Corona.

Do tej pory Oceania, najmniejszy kontynent na planecie, zajmuje ostatnie miejsce w relacji obrażeń i zgonów z powodu śmiertelnej choroby, ale przerwa zmienna delta SARS-CoV-2 na swoim terytorium zalecił podjęcie wyjątkowych środków ostrożności, aby uniknąć niekontrolowanego rozprzestrzeniania się.

Władze ds. zdrowia, które początkowo były zaplanowane na tydzień i cztery obszary w tym gęsto zaludnionym mieście, postanowiły przedłużyć go dwukrotnie, aby objąć całe terytorium, na którym mieszka około pięciu milionów ludzi.

Z najnowszych oficjalnych doniesień wynika, że ​​wśród pasażerów międzynarodowego lotu odkryto osiemnaście przypadków infekcji, których natychmiast przewieziono do hotelu objętego kwarantanną na leczenie.

Epidemia typu delta została po raz pierwszy wykryta w Indiach i jest bardziej zaraźliwa niż pierwotna odmiana.

(Z informacjami od RT i agencji)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *