Covid-19 na świecie: wybuch epidemii „czarnego grzyba” w Indiach, sięgający 300 tysięcy zgonów z powodu wirusa Corona

Covid-19 na świecie: wybuch epidemii „czarnego grzyba” w Indiach, sięgający 300 tysięcy zgonów z powodu wirusa Corona

Technik medyczny pobiera próbkę błony śluzowej nosa od mężczyzny w celu zbadania na obecność koronawirusa 24 maja 2021 r. W Amritsar w północnych Indiach. Zdjęcie: Narinder Nano / AFP

Władze indyjskiego stanu Dżammu i części Kaszmiru administrowanego przez Indie ogłosiły 24 maja, że ​​choroba śluzowa, znana jako infekcja czarnym grzybem, jest epidemią w tym regionie., Lokalne doniesienia prasowe.

Władcy tych miejscowości podjęli akcję niedługo po zarejestrowaniu pierwszej w regionie śmierci z powodu grzyba śluzowego 40-letniego pacjenta, który wyleczył się z COVID-19 i zmarł na „czarnego grzyba” pod koniec ubiegłego tygodnia.

Ponadto władze administrowanego przez Dżammu i Indie Kaszmiru do końca miesiąca przedłużyły nałożoną wówczas godzinę policyjną z powodu koronawirusa, który miały dziś znieść.

W zeszłym tygodniu rząd Indii wezwał wszystkie stany do ogłoszenia tej infekcji grzybiczej pandemią i do zgłaszania wszystkich potwierdzonych przypadków. Podejrzani na mocy ustawy o chorobach epidemicznych.

Poważne komplikacje

Wybuch zapalenia błon śluzowych rozwinął się w Indiach wśród osób, które przeżyły COVID-19 od końca ubiegłego roku, kiedy to odkryto w New Delhi. Od tego czasu odnotowano przypadki w różnych stanach kraju. Całkowita ich liczba jest nieznana, biorąc pod uwagę brak krajowego rejestru, ale jest ona w tysiącach.

Choroba pojawia się zwykle u pacjentów z niektórymi typami niedoborów odporności. Jest to spowodowane ekspozycją na pleśń powszechnie występującą w glebie, kompoście i roślinach, a także rozkładem owoców i warzyw. Ze swojej strony indyjscy lekarze uważają to obecnie za powikłanie po Covidzie.

Objawy choroby obejmują ból i zaczerwienienie wokół oczu i nosa, ból głowy, gorączkę i kaszel. Ponadto może objawiać się trudnościami w oddychaniu, krwawymi wymiotami, a nawet zmianą stanu psychicznego.

Jeśli chodzi o obszary dotknięte bezpośrednio, infekcja może osadzić się w zatokach lub płucach po wdychaniu zarodników grzyba. Najbardziej narażone osoby to osoby, które ostatnio zażyły ​​dużo leków lub spędzały dużo czasu na oddziałach intensywnej terapii.

Wśród osób, które przeżyły chorobę Covid-19, grzyb śluzowy w skrajnych przypadkach może obejmować utratę górnej szczęki i oczu. Według amerykańskich Centers for Disease Control and Prevention, średni wskaźnik śmiertelności z powodu chorób wynosi 54%.

Epidemia czarnego grzyba rozwija się, gdy Indie rejestrują setki tysięcy codziennych infekcji koronawirusem.

W klipie wideo infekcja grzybicza zabija osoby, które przeżyły Covid-19 w Indiach

(pochodzą z RT w języku hiszpańskim)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *