Covid-19 na świecie: wybuch epidemii „czarnego grzyba” w Indiach, sięgający 300 tysięcy zgonów z powodu wirusa Corona

Covid-19 na świecie: wybuch epidemii „czarnego grzyba” w Indiach, sięgający 300 tysięcy zgonów z powodu wirusa Corona

Technik medyczny pobiera próbkę błony śluzowej nosa od mężczyzny w celu zbadania na obecność koronawirusa 24 maja 2021 r. W Amritsar w północnych Indiach. Zdjęcie: Narinder Nano / AFP

Władze indyjskiego stanu Dżammu i części Kaszmiru administrowanego przez Indie ogłosiły 24 maja, że ​​choroba śluzowa, znana jako infekcja czarnym grzybem, jest epidemią w tym regionie., Lokalne doniesienia prasowe.

Władcy tych miejscowości podjęli akcję niedługo po zarejestrowaniu pierwszej w regionie śmierci z powodu grzyba śluzowego 40-letniego pacjenta, który wyleczył się z COVID-19 i zmarł na „czarnego grzyba” pod koniec ubiegłego tygodnia.

Ponadto władze administrowanego przez Dżammu i Indie Kaszmiru do końca miesiąca przedłużyły nałożoną wówczas godzinę policyjną z powodu koronawirusa, który miały dziś znieść.

W zeszłym tygodniu rząd Indii wezwał wszystkie stany do ogłoszenia tej infekcji grzybiczej pandemią i do zgłaszania wszystkich potwierdzonych przypadków. Podejrzani na mocy ustawy o chorobach epidemicznych.

Poważne komplikacje

Wybuch zapalenia błon śluzowych rozwinął się w Indiach wśród osób, które przeżyły COVID-19 od końca ubiegłego roku, kiedy to odkryto w New Delhi. Od tego czasu odnotowano przypadki w różnych stanach kraju. Całkowita ich liczba jest nieznana, biorąc pod uwagę brak krajowego rejestru, ale jest ona w tysiącach.

Choroba pojawia się zwykle u pacjentów z niektórymi typami niedoborów odporności. Jest to spowodowane ekspozycją na pleśń powszechnie występującą w glebie, kompoście i roślinach, a także rozkładem owoców i warzyw. Ze swojej strony indyjscy lekarze uważają to obecnie za powikłanie po Covidzie.

Objawy choroby obejmują ból i zaczerwienienie wokół oczu i nosa, ból głowy, gorączkę i kaszel. Ponadto może objawiać się trudnościami w oddychaniu, krwawymi wymiotami, a nawet zmianą stanu psychicznego.

Jeśli chodzi o obszary dotknięte bezpośrednio, infekcja może osadzić się w zatokach lub płucach po wdychaniu zarodników grzyba. Najbardziej narażone osoby to osoby, które ostatnio zażyły ​​dużo leków lub spędzały dużo czasu na oddziałach intensywnej terapii.

Wśród osób, które przeżyły chorobę Covid-19, grzyb śluzowy w skrajnych przypadkach może obejmować utratę górnej szczęki i oczu. Według amerykańskich Centers for Disease Control and Prevention, średni wskaźnik śmiertelności z powodu chorób wynosi 54%.

Epidemia czarnego grzyba rozwija się, gdy Indie rejestrują setki tysięcy codziennych infekcji koronawirusem.

W klipie wideo infekcja grzybicza zabija osoby, które przeżyły Covid-19 w Indiach

(pochodzą z RT w języku hiszpańskim)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *