Covid-19: Ostatnia minuta wirusa Corona, na żywo | Zdrowie publiczne decyduje, że bliskie kontakty z pełnymi wytycznymi nie muszą być poddawane kwarantannie | Społeczność

Covid-19: Ostatnia minuta wirusa Corona, na żywo |  Zdrowie publiczne decyduje, że bliskie kontakty z pełnymi wytycznymi nie muszą być poddawane kwarantannie |  Społeczność

Wariant omicron stanowi 46,9% przypadków wirusa w Portugalii

Wariant omicron odpowiada już za 46,9% wykrytych przypadków koronawirusa w Portugalii, gdzie we wtorek organy ds. zdrowia zgłosiły łącznie 5754 nowych infekcji i 16 zgonów. Według najnowszego raportu Narodowego Instytutu Zdrowia (INSA), od 6 grudnia ubiegłego roku nastąpił ogromny wzrost w kraju omikronów, który przewiduje, że ostatni tydzień roku zakończy się 80% nowym wskaźnikiem. alternatywny.

Pierwszy przypadek omicrona wykryto w Portugalii w drużynie piłkarskiej Belenenses i podejrzewa się, że nosicielem wirusa był sportowiec, który wrócił z gry w swojej południowoafrykańskiej drużynie. A pojawienie się alternatywy następuje w środku piątej fali w Portugalii, ze wzrostem liczby urazów, który we wtorek osiągnął 5754. Liczba ta jest bliska 5800 obrażeń zgłoszonych w ostatnią środę, najwyższego wskaźnika odnotowanego od lutego, kiedy Portugalia był ograniczony. Jednak śmiertelność i poziom hospitalizacji są znacznie niższe niż w tamtym czasie.

We wtorek zgłoszono 16 zgonów – w lutym przekroczyło dwieście dziennie – a spadek liczby przyjęć do szpitala, wynoszący 904 osoby, jest o 39 mniej niż dzień wcześniej. Z tej liczby 153 znajdują się na oddziałach intensywnej terapii. Portugalia, z populacją 10,3 miliona, odnotowała 1 233 608 potwierdzonych przypadków i 18 812 zgonów od wybuchu pandemii. 14-dniowy wskaźnik infekcji, który został ostatnio zaktualizowany w poniedziałek, wyniósł 558,5 przypadków na 100 000 populacji. We wtorek portugalski rząd spotkał się na nadzwyczajnej Radzie Ministrów, aby przyjąć nowe środki zwalczania pandemii, które ogłosi premier Antonio Costa. (F)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *