COVID-19 wywołał użycie metamfetaminy, narkotyku Breaking Bad

  • Policja i Gwardia Cywilna „spodziewane” przed pojawieniem się szkła w Hiszpanii: jego sprzedaż i cena podwoiły cenę kokainy

  • Porusza się w środowiskach imprezowych i luksusowych. Przyjeżdża z Holandii drogą lądową i w sposób półtradycyjny, w Hiszpanii wciąż nie ma laboratoriów

Pierwsze Święta Bożego Narodzenia z wirusem Corona w 2020 roku przyniosły infekcję Wzrost handlu i konsumpcji narkotykówCo podnosi cenę w obliczu zwiększonego popytu. To były także moje pierwsze święta Bożego Narodzenia metamfetamina, kryształ, łańcuszek dope Szkoda I kto jest badany z tancerzem Rafaelem Amargo.

Policja i Gwardia Cywilna były „oczekiwane”, zanim ten syntetyczny narkotyk pojawił się w całej Hiszpanii. „W ciągu ostatnich dwóch lat handel metamfetaminą bardzo się rozwinął. Uderzam w piłkę. Uderzamy w piłkę. Ponad 2000 kilogramów szkła w 2019 i 2020 roku. Cztery lata temu noszenie stu kilogramów było już dużo – wyjaśniła EL PERIÓDICO hiszpańska komenda antynarkotykowa.

2000 kilogramów w ciągu ostatnich dwóch lat

Obsługiwane dane. Z europejskich raportów na temat walki z narkotykami wynika, że ​​w Hiszpanii zostali aresztowani 217 kilogramów amfetamin i metamfetaminy W 2017 r. W następnym roku byli 413 kilo tych syntetycznych narkotyków. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba ta przekroczyła dwa tysiące kilogramów. Tak, znaczna część tej nieruchomości wykorzystuje Hiszpanię jako kraj tranzytowy do krajów Europy Środkowej, takich jak Holandia i Polska.

Wraz z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa policja krajowa wykryła wzrost spożycia i „przemieszczania się” metamfetaminy w Hiszpanii, zgodnie z konsultowanymi źródłami. Wyjaśnia to inny weteran narkomanii w naszym kraju Nie wykryto jeszcze laboratoriów do produkcji celu. „Nie mamy dowodów na to, że metamfetamina jest tutaj produkowana. Hiszpańskie użycie metamfetaminy jest dosłownie. Ktoś jedzie do Holandii lub Czech i przywozi ją do nich. Drogą do sprzedaży w Madrycie, Barcelonie i innych dużych miastach’, on tłumaczy.

Z domu Rafaela Amargo

Ta dosłowna struktura, czyli nabywanie niewielkich ilości na sprzedaż, wydaje się zbiegać ze spiskiem badanym przez policję Producent teatralny Eduardo de los Santos i tancerz Rafael Amargo. Policja nie dowiedziała się, kim byli jej dostawcy, ponieważ metamfetaminę oskarżaną o jej sprzedaż w Madrycie pozyskali z tego samego domu, co Amargo.

Celem jest moda w określonych środowiskach. „Dużo się porusza w środowiskach imprezowych, fantazyjny i jest dość szkodliwym narkotykiem. Szybko cię niszczy, jest bardziej uzależniający niż kokaina”., potwierdza agent specjalizujący się w narkotykach syntetycznych.

Jest to sprzedaż detaliczna, a cena ostatnio znacznie wzrosła. Przeszedł Od 80 lub 90 euro za gram do 130-140 euro za gram, z niedawnym wzrostem do wakacji. – W Hiszpanii, w przeciwieństwie do innych krajów Unii Europejskiej, nie mamy oficjalnej ceny za kilogram celu, bo nie mamy dowodów na to, że został on wyprodukowany tutaj – zapewnia naczelne dowództwo policji. W rzeczywistości zwraca uwagę, że wielu konsumentów w większości nie wie „ani jak to zrobić”, Palenie w fajce.

Barcelona i badanie ścieków

Już w European Drug Report 2019 stwierdzono, że „rozpowszechnienie używania metamfetaminy” jest promowane w innych krajach UE, a nie tylko w Europie Środkowej. Hiszpania przechwytuje już czterokrotnie więcej metamfetaminy skonfiskowanej przez Francję i Niemcy. „Wydaje się, że używanie metamfetaminy, historycznie ograniczone do Czech i Słowacji, jest Obecnie występuje również na Cyprze, w Niemczech Wschodnich, Hiszpanii i Europie PółnocnejEuropejski raport na temat leków 2019 mówi.

Podobnie jak w przypadku kokainy, od 2011 r. wiele stolic europejskich wzięło udział w Badanie w poszukiwaniu pozostałości metamfetaminy w ściekach. Odbywa się to przez Grupę Analizy Ścieków w Europie (SCORE). Pobierają próbki przez tydzień, a następnie wysyłają je do laboratorium w celu identyfikacji pozostałości.

Od 2016 do 2018, ostatni rok z dostępnymi danymi, Barcelona awansuje w rankingach, Przybył do Cel 50 miligramów na 1000 mieszkańców przekroczył już Oslo. Według badania, poza stolicą Katalonii, wśród głównych analizowanych miast znajdują się tylko Drezno i ​​Nomad. Poniżej Berlin, Mediolan, Amsterdam, Bruksela i inne.

Pionierzy kokainy

ten tradycyjny lek Z obchodów w Hiszpanii jest Kokainagdzie zostali schwytani 48 ton w całym 2018 roku (W pozostałej części Unii Europejskiej skonfiskowano tylko 25 ton). Europejskie organy ścigania już wykryły wzrost cen hurtowych na święta Bożego Narodzenia, z lub bez COVID. Holandia odnotowała znaczny wzrost, a cena kilograma koksu wzrosła już do 34 000 euro (miesiąc temu było to około 32 000 euro). Według danych policyjnych cena grama w Hiszpanii pozostaje dość stabilna, Od 60 do 62 euro.

„W Boże Narodzenie cena koksu zawsze rośnie”., potwierdza hiszpański agent kontroli narkotyków. „Ustawili to w ten sposób, W dzisiejszych czasach przewożą mniej towarów, więc cena wzrośnie. W zeszłym tygodniu dotarły ostatnie przesyłki, które już były w drodze. Od 15 grudnia kolumbijscy handlarze narkotyków zwykle biorą urlop i przechodzą na emeryturę, aby odpocząć, cieszyć się imprezami i zyskami z ich działalności – dodaje.

Jeśli chodzi o wirusa Corona i jego wpływ na handel narkotykami, śledczy policyjny podkreślił, że „pomimo rozprzestrzeniania się wirusa Corona w sprawie narkotyków, Boże Narodzenie jest normalne. Są już chłodnie przechowywane i jest to więcej niż wystarczające, aby zaopatrzyć wszystkich”.

Nie inaczej jest z ceną detaliczną heroiny

Powiązane wiadomości

Świąteczne wzloty kokainy i metamfetaminy nie wpływają na inne mniej świąteczne narkotyki. Tak jest w przypadku konopi. Agent działający w regionie Kadyksu wyjaśnia, że ​​„Handel detaliczny też nie odpoczywa w Boże NarodzenieAle nie ma ogromnych wahań cen, jak teraz koka czy metamfetamina. Hashtagi są narkotykiem społecznym bardziej zakorzenionym w życiu codziennym i mniej ograniczonym do określonych dni lub imprez”.

Cena heroiny również nie zmienia się zbytnio w okresie świątecznym.Według źródeł policyjnych. Przyjeżdża drogą, dużo tnie w dzielnicach nędzy megamiast, jego cena i klienci nie różnią się znacząco. „Dla narkomana spustoszenie, którego doświadcza prawie każdego dnia, jest prawie takie samo” — wyjaśnia jeden z agentów kontroli narkotyków.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *