COVID: Ameryka Południowa, region, który przeszedł od najgorszego na świecie pod względem epidemii do najwyższego poziomu szczepień | międzynarodowy | Aktualności

COVID: Ameryka Południowa, region, który przeszedł od najgorszego na świecie pod względem epidemii do najwyższego poziomu szczepień |  międzynarodowy |  Aktualności

Największa liczba codziennych zgonów podczas tej pandemii miała miejsce również w Ameryce Południowej.

BBC Mondo

Ameryka Południowa to region o najgorszych rekordach pandemii COVID-19 na świecie, z najgroźniejszymi falami i największą akumulacją zgonów z powodu tej choroby na świecie..

Według bazy danych Our World in Data od rozpoczęcia rejestrowania zgonów pacjentów z COVID-19 w Ameryce Południowej odnotowano 2740 zgonów na milion mieszkańców. W Stanach Zjednoczonych było 2450; w Europie 2000; A w Azji 267.

Największa liczba codziennych zgonów podczas tej pandemii miała miejsce również w Ameryce Południowej, średnio 10,85 na milion mieszkańców w kwietniu tego roku.

Subkontynent indyjski kończy jednak 2021 rok z pomyślnymi danymi: jest to kraj o najwyższych szczepieniach przeciwko koronawirusowi, z 63,4% całej populacji zostało w pełni zaszczepionych (jedna lub dwie dawki, w zależności od każdego leku), a 74,3% z 434 milionów ludzi otrzymało co najmniej jedną dawkę, według oficjalnych danych opublikowanych przez US Health Organization w czwartek 23.

Ponadto od 17 do 23 grudnia średnia dzienna wynosiła 0,7 zgonów na milion mieszkańców, sześć razy mniej niż w Europie czy Stanach Zjednoczonych, według Our World in Data.

Europa jest drugim regionem pod względem pełnego zaszczepienia, z 60,5%, podczas gdy 4,2% populacji jest zaszczepionych częściowo.

Ameryka Północna zajmuje trzecie miejsce z 59,6% populacji Meksyku, Stanów Zjednoczonych i Kanady 500 milionów z pełnym procesem; Co najmniej jedna dawka wynosiła 71,4% w czwartek 23 grudnia.

Karaiby odnotowały 43% pełnych szczepień i 49% przynajmniej jednej dawki; a Ameryka Środkowa odpowiednio 42% i 54%.

Na całym kontynencie amerykańskim było 59,7% osób zaszczepionych dwiema dawkami (lub jedną dawką), 70,8% co najmniej jedną dawką i 10,6% dawkami przypominającymi.

58% populacji Oceanii zostało zaszczepionych dwiema dawkami, a Azja 55%. Wreszcie Afryka, gdzie zaszczepiono tylko 8,8% jej populacji.

zdobądź zdjęcia

Najlepsi z najlepszych

Kraj z najlepszym poziomem szczepień w Ameryce Południowej to Chile, gdzie 85,6% populacji otrzymało pełne wytyczne. Tam dzieci poniżej 3 roku życia mogą otrzymać zastrzyki.

Kolejne miejsca zajmują Urugwaj (76,6%), Argentyna (76,5%), Ekwador (69,1%) i Brazylia (65,7%).

A w najgorszym przypadku Gujana, Boliwia i Surinam, mniej niż 40%.

Trzecia dawka

Chociaż dwa kraje Ameryki Południowej – Chile i Urugwaj – odnotowują wysoki poziom szczepień przypominających (odpowiednio 52,7% i 42,7%), średnia dla subkontynentu indyjskiego jest znacznie niższa (8,8%).

Europa to kontynent z największą liczbą stosowanych boosterów (21,5%).

W Ameryce Północnej dawkę przypominającą otrzymało 13,4% populacji.

Oceania (5%) i Azja (4%) to regiony, w których podawano niższe trzecie dawki, z wyjątkiem Afryki, gdzie stosowanie trzecich dawek było marginalne.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.