Cristiano Ronaldo jedzie do Kataru; Portugalia wygrywa 2

Cristiano Ronaldo jedzie do Kataru;  Portugalia wygrywa 2

Portugalczycy przypieczętowali bilet do Kataru dzięki Bruno Fernandezowi, podwójnemu kompozytorowi (32, 65) przeciwko kilku Macedończykom, którzy zaskoczyli, eliminując Włochy.

Cristiano Ronaldo, który swój czwarty mecz z rzędu dodał, nie widząc drzwi w A Seleção, wejdzie do zamkniętego kręgu graczy, którzy mogą pochwalić się pięcioma występami w finałach Mistrzostw Świata.

Mistrz Europy 2016 objął prowadzenie po półgodzinnej grze przez Bruno Fernandesa z podaniem Cristiano Ronaldo (32). Ofensywny pomocnik podwoił prowadzenie Manchesteru United w 66. minucie.

Portugalczycy po raz ósmy z rzędu wezmą udział w finałach Pucharu Świata, a także w dwunastym z rzędu „dużym” turnieju międzynarodowym, dodając Puchar Świata i Mistrzostwa Europy.

Gdy Portugalia świętuje jej śmierć, inne drużyny odeszły na bok i nie będą mogły być w Katarze poza przedostatnią datą przed losowaniem Mistrzostw Świata.

Katarowi kończy się faraonów

Senegal, Sadio Mane, decydujący strzelec gola w rzutach karnych, zakwalifikował się do Kataru 2022 po pokonaniu Egiptu we wtorek (1:0, 3:1 w rzutach karnych). Jego gwiazda Mohamed Salah stracił rzut z jedenastu metrów.

Reedycja ostatniego finału Pucharu Afryki ponownie padła u boku Senegalczyków, którzy po raz trzeci w swojej historii wezmą udział w finałowym etapie mundialu, po edycjach z 2002 i 2018 roku.

Po przegranej 1-0 w pierwszym meczu w Kairze, Senegal zremisował na stadionie Abdoulaye Wade w Diamendio, niedaleko Dakaru, dzięki Boulayowi Dhii (3) w pierwszym meczu przed rzutami karnymi.

bez gwiazdy szwedzkiej

Polska pokonała Szwecję i opuściła Zlatana Ibrahimovicia bez jego ostatniego marzenia o mistrzostwach świata.

Polska pojawi się w Katarze pod koniec 2022 roku po wyeliminowaniu Szwecji (2:0) we wtorek w europejskim finale na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Robert Lewandowski wyprowadził Polaków na prowadzenie rzutem karnym (1-0, 49. minuta) po faulu Jespera Karlstroma na Grzegorzu Krychowiaku w okolicy, a błąd szwedzkiej obrony wykorzystał Peter Zielinsky, by rządzić meczem (2 – 0, 72 minuty).

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."