Cuba Synthesis – Prensa Latina

logo identificador Prensa Latina

czwartek, 8 grudnia 2022 r

Streszczenie:

– Prezydent Kuby zakończył swoją podróż po krajach karaibskich

– Prezydent Kuby weźmie udział w szczycie UEE w formie wideokonferencji

– Prezydent Kuby podkreśla braterskie relacje z Granadą

– Wiceprezydent Kuby odwiedza obóz rolniczy projektu społecznego

– Minister spraw zagranicznych przypomniał rocznicę nawiązania stosunków między Kubą a krajami karaibskimi

CARICOM-Cuba Day to święto zacieśniania współpracy w regionie

– Gratulacje dla Instytutu Medycyny Tropikalnej Pedro Curie na Kubie

Upamiętniają 32. rocznicę współpracy medycznej między Kubą a Belize

– Cenią przyjaźń między Wietnamem a Kubą jako nieoceniony atut

– Organizują koncert z okazji pięćdziesiątej rocznicy powstania Nueva Trova na Kubie

Prezydent Kuby zakończył swoją podróż po krajach karaibskich

Święty Jerzy: Prezydent Kuby, Miguel Diaz-Canel, zakończył dziś swoją podróż po Karaibach, potwierdzając dziedzictwo rewolucyjnego przywódcy Fidela Castro i jego szczególny związek z Bractwem tego regionu. Na swoim oficjalnym profilu na Twitterze prezydent przebywający z oficjalną wizytą w Granadzie wyraził kontynuację tych relacji z generałem Raulem Castro, a spotkanie ze współpracownikami z wyspy, personelem misji dyplomatycznej i przyjaciółmi określił jako emocjonalne. ten kraj.

Prezydent Kuby weźmie udział w szczycie UEE w formie wideokonferencji

MOSKWA: Doradca prezydenta Rosji Jurij Uszakow ogłosił dziś, że prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel będzie uczestniczyć telefonicznie w szczycie Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (UEE). Urzędnik podkreślił, że premier Uzbekistanu i prezydent Kuby wezmą udział elektronicznie jako goście w szczycie, który odbędzie się 9 grudnia w Biszkeku, stolicy Kirgistanu.

Prezydent Kuby podkreśla braterskie relacje z Grenadą

Św. Jerzy: Prezydent Kuby, Miguel Diaz-Canel, podkreślił dzisiaj braterskie stosunki, które łączą jego kraj z Grenadą, z okazji swojej oficjalnej wizyty w tym karaibskim kraju, kończąc swoją podróż po regionie. Kubańska głowa państwa poinformowała na swoim koncie na Twitterze, że w czwartek spotkała się z liderem nowej Partii Narodowej Keithem Mitchellem, który podziękował mu za zdecydowane stanowisko odrzucające blokadę USA i solidarność z narodem kubańskim. Największa wyspa Antyli.

Wiceprezydent Kuby odwiedził obóz rolniczy projektu społecznego

Artemisa, Kuba: Dziś wiceprezydent Kuby, Salvador Valdés, odwiedził obóz rolniczy Quisicuaba, z którego skorzysta ponad 3600 osób dzięki jadłodajni w ramach tego projektu. Podczas zwiedzania dawnej szkoły przeduniwersyteckiej Comuna de París, znajdującej się w gminie San Antonio de los Baños w zachodniej prowincji Artemisa, wiceprezydent zidentyfikował potrzebę poprawy jakości życia pracowników i pracowników. Kto zamieszka w lokalu?

Minister spraw zagranicznych przypomniał rocznicę nawiązania stosunków między Kubą a krajami karaibskimi

Hawana. – Minister Spraw Zagranicznych Bruno Rodriguez odniósł się dzisiaj do Dnia CARICOM-Cuba, daty upamiętniającej nawiązanie stosunków dyplomatycznych między czterema niezależnymi narodami karaibskimi a wyspą w 1972 r. Dzień ten wywodzi się z postanowienia Barbadosu w Gujanie, Jamajkę oraz Trynidad i Tobago i wskazał marsz „na drogę Zjednoczonych Karaibów” oraz umocnienie braterstwa i solidarności w regionie.

CARICOM-Cuba Day to święto zacieśniania współpracy w regionie

Hawana: – Obchodzone dziś obchody Dnia CARICOM-Cuba odbywają się w ramach zacieśniania współpracy krajów regionu z Hawaną. Świadczy o tym podróż Prezydenta Kuby Miguela Diaz-Canela przez trzy kraje na Karaibach.

Gratulacje dla Instytutu Medycyny Tropikalnej Pedro Curie na Kubie

HAWANA: Minister Zdrowia Publicznego Kuby José Ángel Portal złożył dziś gratulacje personelowi Instytutu Medycyny Tropikalnej im. Pedro Curie (IPK), ośrodka naukowego obchodzącego 85. rocznicę powstania. W 1993 roku, podczas inauguracji obiektów, w których obecnie znajduje się IPK, Naczelny Wódz Fidel Castro powiedział: „… błagam, abyście nie uważali Instytutu Pedro Curie nie tylko za instytucję kubańską, ale za instytucję humanitarną” Portal odwołany.

Upamiętniają 32. rocznicę współpracy medycznej między Kubą a Belize

Belmopan: Kubańska misja państwowa w Belize przekazała dziś pozdrowienia pracownikom służby zdrowia na wyspie w tym kraju z okazji 32. rocznicy współpracy medycznej. W komunikacie prasowym określił ten dzień jako szczególnie ważny i wspomniał o działaniach prowadzonych w ramach obchodów we wszystkich grupach wchodzących w skład Brygady Wielkich Antyli.

Przyjaźń między Wietnamem a Kubą jest ceniona jako nieoceniony atut

Hanoi: Szczególna przyjaźń między Wietnamem a Kubą, ustanowiona przez prezydenta Ho Chi Minha i historycznego przywódcę rewolucji, Fidela Castro, jest dziś nieocenionym atutem, który należy zachować, chronić, kultywować i przekazywać nowym pokoleniom.

Oświadczył to członek Biura Politycznego i Stałego Sekretariatu Generalnego KC Komunistycznej Partii Wietnamu Vo Van Thung, przyjmując szefa Zarządu Politycznego Rewolucyjnych Sił Zbrojnych (FAR) Republiki Wietnamu. Kuba, dywizja generała Victora Rojo.

Organizują koncert z okazji 50-lecia Nueva Trova na Kubie

Hawana: Casa de las Américas Cuba organizuje dziś koncert w ramach działań z okazji 50. rocznicy powstania ruchu Nueva Trova, w sali Che Guevara Fundacji Havana. Uznany za miejsce, w którym odbyły się pierwsze spotkania piosenki protestacyjnej na Kubie, w ten czwartek głosami artystów Ariel Diaz, Mauricio Figeral, Silvio Alejandro, Ani Garcés, Leonardo García, Ruchi Aminiero, Nelson Valdés, Ariel Barrero i Lin. Rodriguez słyszał m.in.

rgh/memc

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.