Cuba Synthesis – Prensa Latina

logo identificador Prensa Latina

poniedziałek, 5 grudnia 2022 r

Streszczenie:

– Diaz-Canel Kuba z St. Vincent i Grenadyn podziękował za pomoc

– Minister spraw zagranicznych Bruno Rodriguez podkreślił rosnącą solidarność z Kubą

– Esteban Lazo potwierdza gotowość Kuby do rozszerzenia stosunków z Turcją

– Kuba wspomina 23. rocznicę Bitwy Idei

Solidarność z Kubą w Madrycie ponawia odrzucenie embarga

– Kuba i Wietnam rozwijają projekty rolno-przemysłowe

// Die Welt: — Kongresmen opisał włączenie Kuby na amerykańską listę jako fałszywe

/ Dominikański przywódca podkreśla rocznicę stosunków między Kubą a CARICOM

– Kuba i Haiti realizują projekty na rzecz bezpieczeństwa żywnościowego w Panamie

Na Kubie zostanie pokazany film dokumentalny o wspomnieniach o przemocy w Kolumbii

Diaz-Canel podziękował Kubie z Saint Vincent i Grenadyn za pomoc

KINGSTOWN: Prezydent Kuby, Miguel Díaz-Canel, podziękował władzom ustawodawczym St. Vincent i Grenadyn w tej stolicy za pomoc, jakiej udzielili jego krajowi po wypadkach i klęskach żywiołowych. Podczas specjalnej sesji w parlamencie prezydent wyspy pochwalił oferty wsparcia i środków, którymi dzieli się ten kraj, przebywając z oficjalną wizytą od minionej soboty.

Minister spraw zagranicznych Bruno Rodriguez zwrócił uwagę na rosnącą solidarność z Kubą

HAWANA: Minister spraw zagranicznych Kuby, Bruno Rodriguez, zwrócił dziś uwagę na międzynarodową działalność opublikowaną w tym roku w ramach solidarności z jego krajem przeciwko embargu gospodarczemu, handlowemu i finansowemu nałożonemu na Stany Zjednoczone. Z jego profilu na Twitterze nagłówek podkreślał konwoje prowadzone w różnych szerokościach geograficznych przeciwko amerykańskiej blokadzie, która według niego podwoiła mosty miłości z wyspą.

Esteban Lazo potwierdza gotowość Kuby do rozszerzenia stosunków z Turcją

ANKARA: Przewodniczący Narodowej Rady Władzy Ludowej, Esteban Lazo, uznał dziś w tej stolicy zainteresowanie rozszerzeniem wymiany i współpracy w strategicznych sektorach oraz wspólne interesy między Kubą i Turcją. Po przybyciu na lotnisko w Ankarze marszałek parlamentu na wyspie docenił możliwość krótkiej i owocnej wizyty, dwustronnego dialogu na różne tematy oraz promocji ważnych porozumień, wśród najszerszych znaczeń solidarności.

Kuba upamiętnia 23. rocznicę Bitwy Idei

Hawana. Dziś Kuba obchodzi dwudziestą trzecią rocznicę rozpoczęcia Bitwy Idei, ruchu politycznego, który powstał pod przywództwem historycznego przywódcy rewolucji kubańskiej, Fidela Castro, po porwaniu dziecka Eliana Gonzaleza w Stanach Zjednoczonych . 22 listopada 1999 r. pięcioletni nieletni został nielegalnie wywieziony z kraju przez matkę, a łódź, którą płynęli, zatonęła, powodując śmierć 11 pasażerów, oprócz dziecka i dwojga dzieci. inni ludzie.

Solidarność z Kubą w Madrycie ponawia odrzucenie embarga

Madryt: Dziś Państwowy Koordynator Solidarności z Kubą w Madrycie ponownie odrzucił blokadę nałożoną przez Stany Zjednoczone, wskazując, że ignoruje rezolucję ONZ. „Zdecydowanie potępiamy arogancką postawę rządu USA wobec społeczności międzynarodowej po głośnym głosowaniu w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, które wezwało go do natychmiastowego całkowitego zniesienia karnego embarga nałożonego na Kubę” – powiedział w oświadczeniu.

Kuba i Wietnam rozwijają projekty rolno-przemysłowe

Matanzas, Kuba. – Rozwój wspólnych projektów rolno-przemysłowych między Kubą i Wietnamem związanych z uprawą ryżu stał się głównym celem regionalnych warsztatów spółdzielczych, których gospodarzem była kubańska prowincja Matanzas. Warsztaty mieszczące się w Provincial Grain są prowadzone przez wietnamskich specjalistów i obejmują przedstawicieli Cienfuegos, Mayabeque i Matanzas w duchu promowania rozwoju technologicznego i zwiększania plonów.

Kongresman określił wpisanie Kuby na amerykańską listę jako fałszywe

Hawana: – Kongresman Enrique Aleman określił dziś włączenie Kuby do sporządzonej przez Stany Zjednoczone listy krajów, które naruszają wolność religijną, jako akt fałszywy, kłamliwy i prowadzący do podziałów. Dyrektor Projektu Społeczno-Kulturalnego Cabildo Quisicuaba potwierdził w wypowiedzi dla Prensa Latina, że ​​kobiety i mężczyźni wierzący oraz stowarzyszenia braterskie na wyspie „przeżyli wspaniały czas wolności religijnej gwarantowanej przez Konstytucję”.

Dominikański przywódca podkreśla rocznicę relacji między kuba-caricom

Santo Domingo: Historyczny przywódca Dominikany, Ivan Rodriguez, opuścił dziś 50. rocznicę stosunków między Kubą a pierwszymi czterema niepodległymi narodami karaibskimi: Jamajką, Gujaną, Barbudą oraz Trynidadem i Tobago. W rozmowie z Prensa Latina Rodriguez podkreślił znaczenie wizyty prezydenta Kuby, Miguela Diaz-Canela, w kilku krajach karaibskich, w tym na Barbadosie, miejscu szczytu G8 Kuby i Karaibów (CARICOM).

Kuba i Haiti realizują projekty na rzecz bezpieczeństwa żywnościowego w Panamie

Miasto Panama: Eksperci z Kuby i Haiti przedstawią swoje doświadczenia w zakresie bezpieczeństwa żywności i programów lepszego odżywiania, które rozpoczynają się dzisiaj w Panamie, zgodnie z oświadczeniem Organizacji ds. Wyżywienia i Rolnictwa. Według reprezentacji w przesmyku Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), która jest sponsorem spotkania, uczestnicy trzydniowego forum dowiedzą się o projektach w Hawanie, które integrują innowacje i technologię z politykami publicznymi.

Na Kubie zostanie pokazany film dokumentalny o wspomnieniach o przemocy w Kolumbii

Hawana. – Dokument Nuestra película, który zostanie dziś pokazany w stołecznym kinie Yara, stanowi obrazowy przegląd przemocy, której świadkiem była Kolumbia w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Pierwsze doświadczenie jako reżyser kolumbijskiej Diany Bustamante pojawiło się na billboardzie 43. Międzynarodowego Festiwalu Nowego Kina Latynoamerykańskiego w ramach Konkursu Pełnometrażowych Filmów Dokumentalnych.

mgt/gac

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *