Cykl Organowy Legazpi rozpocznie się w niedzielę z Pol Álvarez

Legazpi Cykl Organowy Legazpi rozpocznie się w niedzielę występem katalońskiego Pol Álvareza. Polak w wieku 22 lat zagra Karol Musakowski, a w wieku 29 lat Eron Esteban Landart. Wszystkie koncerty odbędą się w parafii o 19:00.

Alvarez urodził się w Terrassie w 1999 roku. Naukę gry na organach rozpoczął w wieku siedmiu lat w konserwatorium w swoim rodzinnym mieście. Ukończył z wyróżnieniem tytuł zawodowy w dziedzinie muzyki i ukończył szkolenie u renomowanych nauczycieli. W 2019 roku jednogłośnie otrzymał I nagrodę na Konkursie Organowym im. Francisco Salinas de Burgos. Występował w Katalonii, Hiszpanii, Francji, Niemczech i Włoszech. Od 2017 roku jest głównym organistą i chórmistrzem kościoła Alt Heumaden w Stuttgarcie.

W Legazpi wykona utwory Mendelssohna, Brahmsa, de Cabezona, Bacha i Spina.

improwizacja Koncert 22 maja będzie wyjątkowy, bo Musakowski improwizuje w niemym filmie Prawo hotelarskie (Buster Keaton, 1923). Ten film opowiada o sporze między dwiema rodzinami: Canfieldami i McCayami.

Musakovsky jest znany na całym świecie ze swoich umiejętności aktorskich i improwizacji. Otrzymał kilka międzynarodowych nagród i był stałym członkiem Radia France, gdzie wzbudził entuzjazm publiczności. Występował m.in. w Lyonie, Moskwie, Sankt Petersburgu, Brukseli, Quebecu i Budapeszcie. Jest honorowym organistą w katedrze w Lille i nauczycielem improwizacji w Musikene.

29 czerwca Esteban Landart pozdrowi z Irunu. Studiował ten organ w Donostii, Bayonie i Lyonie. Opublikował kilka opracowań i artykułów w Hiszpanii i Francji. Działalność edukacyjną łączy z karierą koncertową (w Europie i USA). Obecnie jest Koordynatorem Technicznego Komitetu ds. Konserwacji i Restauracji Narządów i Ścięgien w Diecezji San Sebastian oraz Profesorem w Baona i Mosiquin.

W Legazpi uczci Cesara Franka, upamiętniając dwusetną rocznicę jego urodzin.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.