„Czarownica Hitlera” Ernesto Ardito i Verny Moliny na Konkursie Camerimage, najważniejszym na świecie festiwalu poświęconym sztuce

„Czarownica Hitlera” Ernesto Ardito i Verny Moliny na Konkursie Camerimage, najważniejszym na świecie festiwalu poświęconym sztuce

Czarownica HitleraZostał wybrany przez Vernę Molinę i Ernesto Ardito do oficjalnego konkursu 31. edycji konkursu. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Energanajważniejszy festiwal poświęcony sztuce i fotografii w kinie odbywa się w Toruniu w dniach 11-18 listopada i nazywany jest Oscarami Fotografii.

Napisany, wyreżyserowany i wyprodukowany przez Ernesto Ardito i Vernę Molinę. Czarownica Hitlera Został nakręcony zabytkowym obiektywem Cooke Panchro S2 i aparatem Arri Mini Alexa, w atmosferze łączącej realizm historyczny, napięcie psychologiczne i baśń, aby opowiedzieć o trwającym do dziś nazizmie. Autorem zdjęć był Fernando Molina, pod kierownictwem artystycznym Verny Moliny i Ernesto Ardito, kamerą Martina Torrensa, scenografią Ramiro Alvareza, kostiumami Niki Ardito oraz fryzurą i makijażem Marieli Garcii.

Czarownica Hitlera Opowiada historię rodziny nazistowskich uciekinierów, która wydarzyła się w 1961 roku w argentyńskiej Patagonii. Przybywają do domu Krause w poszukiwaniu schronienia, aby móc bezkarnie żyć normalnie. Jaka jest normalność milczenia, posłuszeństwa i przemocy w przypadku nastoletnich dzieci w tych dwóch rodzinach, które są świadkami i ofiarami molestowania i przestępstw, które pozostają bezkarne? To turniej Lucia Knecht, Victoria Lombardero Co, Emma Eraso-Villarino, Ulysses Daughtry, Eleonora Davcek, Heinz K. Kratigera, Maleny Villarino i Ronaldo Geisa I Isadora Ardito..

Film zdobył właśnie nagrodę Złotego Tygrysa dla najlepszego reżysera na festiwalu filmowym w Kalkucie oraz nagrodę dla najlepszego reżysera i nagrodę publiczności na festiwalu Tandil, a także Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Filmów Politycznych.

Podstawowa konkurencja Z Nagroda Złotej Żaby To była najważniejsza część FESTIWAL ENERGIA CAMERIMAGE Od początków. Konkurencja Istnieje od 1993 roku, czyli od pierwszej edycji festiwalu. Od początku ideą konkursu było zaprezentowanie filmów fabularnych, w których obraz znacząco wpływa na sposób opowiadania historii. Wartość wizualna tych filmów wynika ze współpracy reżysera i operatora oraz z niezwykłej wrażliwości kompozytora filmu. Podstawowa konkurencja Podkreśla ogromny wkład operatora w dzieło filmowe.

Inne konkurencyjne tytuły to:

Alma i Oskar

Reżyseria: Dieter Berner

Austria, Niemcy, Szwajcaria, Czechy, 2022

amerykanie

Reżyseria: Michael A. Gorrigana

Armenia, 2022

Za ścianą

Reżyseria: Vahid Jalilvand

Iran, 2022

Cień Caravaggia

Reżyseria: Michele Placido

Włochy, 2022

Światło opadające

Reżyseria: Phaidon Papamichael

Albania, Gruzja, Grecja, 2023

Potwór

Reżyseria: Koreeda Hirokazu

Japonia, 2023

Płynie tylko rzeka

Reżyseria: Shujun Wei

Chiny, 2023

Szanowana kobieta

Reżyseria: Bernard Emond

Kanada, 2023

Sadzonki

Reżyseria: Adrian Walter

Ukraina, Francja, 2022

żonglerka

Reżyseria: Christopher Murray

Meksyk, Niemcy, Chile, 2023

Kamienny żółw

Reżyseria: Ming Jin-Woo

Malezja, Indonezja, 2022

Zimowy chłopak

Reżyseria: Christophe Honoré

Francja, 2022

III wojna światowa

Reżyseria: Houman Sidi

Iran, 2022

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *