Czas ten opóźnia zatwierdzenie wniosku emerytalnego w Stanach Zjednoczonych

Czas ten opóźnia zatwierdzenie wniosku emerytalnego w Stanach Zjednoczonych

Często zadawanym pytaniem wśród osób zbliżających się do wieku emerytalnego jest: Jak długo trwa proces składania wniosku o emeryturę w Stanach Zjednoczonych? Obawa jest logiczna i pojawia się w momencie dokonywania pierwszych płatności na ubezpieczenie społeczne. Administracja Ubezpieczeń Społecznych (SSA) podaje, że zatwierdzenie różni się w zależności od rodzaju świadczenia i beneficjenta. Postępowanie odbywa się według harmonogramu, który w przypadku emerytów trwa od jednego do dwóch miesięcy.

Nie brakuje jednak także osób starszych i niepełnosprawnych. Którzy ubiegają się o świadczenia w ramach różnych programów socjalnych zapewnianych przez Ubezpieczenie Społeczne. Okres oczekiwania w takich przypadkach wynosi od trzech do pięciu miesięcy.

Dlaczego sprawy są opóźnione?

Opóźnienie występuje głównie w przypadku, gdy wnioskodawcy posiadają niekompletne dokumenty. Uwzględnia się przy tym lata uczestnictwa lub pracy w przypadku emerytów. Ponadto w celu ustalenia niepełnosprawności analizowane są przyczyny medyczne i złożone operacje.

Zasadą jest, że odsetek odrzuceń jest wysoki i wynosi 67%. Odnośnie wniosków o niepełnosprawność. Tymczasem świadczenia emerytalne mają coraz mniej skomplikowanych wymagań. Pod tym względem wyjątkiem są osoby pozostałe przy życiu, które zawsze podlegają standardom i ocenom przeprowadzanym przez Administrację Ubezpieczeń Społecznych.

Po potwierdzeniu zatwierdzenia harmonogram może określić, czy płatności będą dokonywane z mocą wsteczną. Wynosi on sześć miesięcy w przypadku emerytów i pięć miesięcy w przypadku osób niepełnosprawnych. Ryczałt w wysokości 255,00 dolarów jest uwzględniany dla osób pozostałych przy życiu, jeżeli o świadczenie wystąpi się w ciągu dwóch lat od śmierci beneficjenta.

Jeśli chcesz poznać status swojego wniosku o emeryturę lub różne programy, procedura jest bardzo prosta. Można to zrobić za pośrednictwem mojego konta Ubezpieczenia Społecznego Na platformie SSA. Najpierw zaloguj się, następnie przejdź do zakładki „Twoje wnioski o świadczenia”, gdzie będziesz mógł zobaczyć potrzebne informacje.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *