Czego potrzebuje Meksyk w meczu z Arabią Saudyjską, aby zakwalifikować się do kolejnej rundy Pucharu Świata?

Czego potrzebuje Meksyk w meczu z Arabią Saudyjską, aby zakwalifikować się do kolejnej rundy Pucharu Świata?

Meksyk przegrał w sobotni wieczór na stadionie Losail z silną reprezentacją Argentyny w swoim drugim meczu w Pucharze Świata Katar 2022, co plasuje go na ostatnim miejscu w grupie C, choć nie został jeszcze wyeliminowany. Tak naprawdę nie byłoby nierozsądnym, gdyby reprezentacja Meksyku uzyskała pewne pozytywne wyniki i zakwalifikowała się do drugiego miejsca w grupie. Pierwsze miejsce nie jest już opcją dla El Tri.

W pierwszej rundzie tie-break wyglądał następująco:

1) Punkty

2) Różnica bramek jest lepsza

3) Najwięcej strzelonych bramek

4) Bezpośredni pojedynek

Aby Meksyk zakwalifikował się do finału, musi całkowicie uzależnić się od wyniku meczu Argentyna-Polska, który zostanie rozegrany o tej samej porze (22:00 czasu lokalnego) na stadionie 974 w Doha. Są to następujące scenariusze:

Jeśli Polska pokona Argentynę jakimkolwiek wynikiem: Meksyk musi pokonać Arabię ​​Saudyjską jakimkolwiek wynikiem. To najprostszy scenariusz.

Jeśli Polska i Argentyna zremisują: Polska zajmie pierwsze miejsce w grupie z 5 punktami, a Argentyna z 4. Meksyk będzie musiał wówczas pokonać Arabię ​​Saudyjską, aby również zająć czwarte miejsce, ale fazę grupową będzie musiał zakończyć z lepszą różnicą bramek niż Albiceleste, bo teraz na drugim miejscu. -2. Reprezentacja narodowa musiałaby wtedy pokonać Arabię ​​Saudyjską trzema bramkami lub wygrać dwoma bramkami, ale znaczącym wynikiem, aby mieć więcej bramek niż Argentyna (na przykład Argentyna i Polska zremisowały 0:0, a Meksyk pokonał Arabię ​​Saudyjską 4:2 lub 5). -3).

Jeśli Argentyna wygra z Polską: Polacy mają obecnie 4 punkty i +2 różnicy bramek, więc reprezentacja będzie musiała pokonać Arabię ​​Saudyjską różnicą trzech bramek lub różnicą dwóch bramek z dużą notą, aby zdobyć większą liczbę bramek w fazie grupowej. Z Polski (np. Argentyna pokonuje Polskę 1:0, Meksyk pokonuje Arabię ​​Saudyjską 4:1, 5:2; Argentyna pokonuje Polskę 2:0, Meksyk pokonuje Arabię ​​Saudyjską 4:2, 5:3).

Wynik, który sprawi, że dogrywka będzie uznawana za fair play, to Meksyk pokonał Arabię ​​Saudyjską 2:0 i Argentyna pokonała Polskę 2:0. Dzięki temu Meksyk i Polska miałyby cztery punkty, z taką samą różnicą bramek, tymi samymi zdobytymi bramkami, a ponieważ w bezpośrednim pojedynku zremisowały 0:0, dograłyby do tie-breaka w sposób fair play. Do tej pory Meksyk otrzymał 6 żółtych kartek w porównaniu do 4 dla Polski.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *