Cztery kolejne lwy uratowane z ataków dronów podczas wojny na Ukrainie przybywają do Vilina

The Fundacja AAPwraz z innymi organizacjami międzynarodowymi udało się uratować dużą liczbę obecnych kotów Ukraina. Zwierzęta musiały pilnie opuścić schronisko dla dzikich zwierząt pod Kijowem, gdzie również dotarły velina duże koty Cztery lwy uratowane przez AAP w marcu ubiegłego roku.

Precel lew. Informacja


Ostatnie ataki dronów miały miejsce z bardzo bliskiej odległości, a bezpieczeństwo ludzi i zwierząt było poważnie zagrożone. Tak więc w zeszłym tygodniu przygotowano pilny transport zwierząt i to właśnie cztery z tych lwów dotarły do ​​AAP w Hiszpanii z krótkim postojem w Polsce. Osiem innych lwów i trzy młode zostały zabrane w inne bezpieczne miejsce przez różnych partnerów w poznańskim zoo w Polsce.

Lwy zostały uratowane z własności prywatnej przez działaczy uchodźców i opowiadały o trudnych warunkach, w jakich żyli. Tak jak w przypadku Leny, którą żołnierze znaleźli w małej klatce w obwodzie dońskim. Właściciel uciekł i nikt nie opiekował się zwierzęciem do tego stopnia, że ​​wojsko pomyślało o pozbyciu się go. Dzięki telefonowi Providence z Natalią Popovą z Wild Animal Rescue można uratować życie lwicy.

Wstrząśnięty

Precel, imię nadane później jednemu z samców, mieszkał w prywatnej grupie w klatce o wymiarach 1,5 na 2,5 metra z otwartym dachem. The Bombardowanie Zniszczyli wszystko wokół niego i pogrążyli Pretzel w stanie ekstremalnego napięcia. Był również w stanie go uratować, ale atak drona w pobliżu schronu nagle przerwał jego powrót do zdrowia. Pretzel był poważnie zszokowany i w końcu poważnie zranił się, uderzając w kraty swojego kanistra w panice. w AAP, ciastka Będzie pod ścisłą opieką w nadziei, że stopniowo wyzdrowieje z fizycznych i psychicznych konsekwencji. Niewiele wiadomo o przeszłości lwów Sem i Lova Uratowano ich jednak również przed prywatnymi właścicielami w Obwód Doniecka.

Sim lew. Informacja


Ustawodawstwo dotyczące dobrostanu zwierząt

AAP działa głównie w zakresie Unia Europejska Ratuj egzotyczne zwierzęta, które potrzebują pomocy, ponieważ tutaj możemy nalegać na konieczność poprawy europejskiego prawodawstwa. Na Ukrainie istnieje niewiele przepisów dotyczących dobrostanu zwierząt, o czym świadczy duża liczba uratowanych dzikich zwierząt szukających schronienia. Z przestrzeni AAP zarezerwowano miejsce dla najcięższych przypadków. Oprócz czwórki, która przybyła w marcu tego roku, do centrum ratunkowego, w którym znajduje się AAP Primadomus, przetransportowano jeszcze jednego lwa, makaka warkocza i dzikiego psa. Mor od Viliny.

AAP

Animal Defence and Protection (AAP) to europejska organizacja zajmująca się dobrostanem zwierząt, której celem jest zapewnienie lepszej przyszłości egzotycznym ssakom, takim jak naczelne, lwy czy tygrysy w Europie. „Niestety, tysiące zwierząt wciąż znajduje się w trudnych sytuacjach, trzymanych jako zwierzęta domowe, nielegalnie przemycanych lub pozbawionych podstawowych potrzeb w branży rozrywkowej. W AAP zajmujemy się tymi problemami u ich podstaw. Ratowanie zwierząt, podnoszenie świadomości i rzecznictwo Lepsze ustawodawstwo dla zwierząt w całej Europie, aby zapobiec bardziej egzotycznym cierpieniom zwierząt w przyszłości” – mówi Fundacja Ochrony Zwierząt.

AAP posiada obecnie dwa centra ratownictwa i rehabilitacji dla małp, dużych kotów i małych ssaków, mieszczące łącznie 523 zwierzęta ze świata rekreacyjnego, domowego i nielegalnego handlu, z których jedno to W Villena, AAP Primadomus, który ma 105 uratowanych zwierząt i inny w Almera (Holandia) z 418 zwierzętami.

Lew Lofa. Informacja


AAP Primadomus jest jedynym centrum ratowniczym dla dużych kotów w Hiszpanii i został wyznaczony jako „jednostka współpracująca” dla Ministerstwa Przemiany Środowiskowej i Wyzwań Demograficznych planu TIFIES (Hiszpański plan działania na rzecz zwalczania nielegalnego handlu i międzynarodowych polowań na dzikie gatunki) oraz program Ecoguardas. współpracować z nim cyprona Guardida Civil do zajmowania się grupą egzotycznych zwierząt schwytanych w Hiszpanii i był pierwszym oficjalnym centrum ratunkowym CITES (Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem) W Hiszpanii.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *