Czwartek 2 grudnia 2021 (19.00 GMT)

Ta treść została opublikowana 02 grudnia 2021 – 19:05

Korona wirus

———————–

AFRYKA — JOHANNESBURG — afrykańskie władze ds. zdrowia ostrzegły dziś, że ryzyko ponownej infekcji u osób, które przeżyły już inne warianty wirusa COVID-19, wzrasta wraz z wariantem Omicron, przy czym RPA i Botswana stanowią 62% globalnych przypadków, a wskaźniki podwajają się. Wysiłki mające na celu zwalczanie jego rozprzestrzeniania się. (Wysłałem)

(zdjęcie) (wideo) (dźwięk)

NIEMCY – BERLIN – Niemcy rozszerzą ograniczenia dotyczące szczepień niezaszczepionych i wprowadzą obowiązkowe szczepienia, narzędzie, które zarówno ustępująca kanclerz Angela Merkel, jak i jej planowany następca, Olaf Schulz, odrzucili, ale ostatecznie zgodzili się wdrożyć w obliczu zaciekłości czwartej fali. (Wysłałem)

(Wideo)

STANY ZJEDNOCZONE – WASZYNGTON – Prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden, w czwartek w Waszyngtonie wyjaśnił strategię swojego rządu w walce z epidemią, po odkryciu pierwszego przypadku wariantu omikronu w tym kraju.

(zdjęcie) (wideo)

—————————

USA ROSJA – SZTOKHOLM – Na sesji plenarnej OBWE w Sztokholmie w czwartek ostro skrytykowano stanowisko Rosji wobec Ukrainy i wykorzystanie migrantów jako narzędzia nacisku Białorusi na Polskę, Litwę i Łotwę.

(zdjęcie) (dźwięk)

RZĄD AUSTRII – WIEDEŃ – Wycofanie się z kariery politycznej Sebastiana Kurza, przywódcy rządzącej konserwatywnej partii ÖVP i byłego kanclerza federalnego, dwukrotnie, doprowadziło do śledztwa w sprawie zarzutów o korupcję, dziś doprowadziło do politycznego trzęsienia ziemi w kraju i wymusiło rezygnację obecnego prezydenta Aleksandra Schallenberga. Napisane przez Jordiego Kohsa (przesłane)

Mołdawia ROSJA – Tyraspol (Mołdawia) – Wraz ze wzrostem napięcia między Rosją a Ukrainą, mołdawski region Naddniestrza jest domem dla ponad 20 000 ton broni, którą sowieckie wojsko zgromadziło od zakończenia zimnej wojny, prawdziwy proszek beczka dla kilku osób. kilometrów od granicy z Ukrainą. Autor: Ignacio Ortega (wysłany)

(zdjęcie/wideo)

ENERGIA UE – BRUKSELA – Kraje UE są zakorzenione w reformie rynku energii elektrycznej, jedna partia kierowana przez Hiszpanię i Francję chce interweniować, a druga kierowana przez Niemcy i Holandię odmawia zmiany reguł gry, co może być gorące dla nowego rządu niemieckiego wyjście. (Wysłałem)

(zdjęcie) (wideo) (dźwięk)

UE AMERYKA ŁACIŃSKA – BRUKSELA – W ten czwartek Unia Europejska organizuje wideoszczyt z różnymi przywódcami z Ameryki Łacińskiej i Karaibów, aby zająć się wyzwaniami wyjścia z pandemii, zielonych i cyfrowych transformacji, nierówności i spójności społecznej.

(Wideo)

Kolumbia Hiszpania – Barranquilla (Kolumbia) – Król Filip VI promował w czwartek poparcie Hiszpanii dla pokoju w Kolumbii odwiedzając kolumbijskie miasto Barranquilla, gdzie weźmie udział w 27. Światowym Kongresie Prawników.

(zdjęcie) (wideo) (dźwięk)

KONGRES JURISTAS – Barranquilla (Kolumbia) – W czwartek w Barranquilla w Kolumbii rozpocznie się 27. Kongres Światowego Stowarzyszenia Prawników dyskusjami na temat edukacji, wolności słowa i innych kwestii związanych ze wzmacnianiem praworządności.

(zdjęcie) (audio) (wideo)

Papież CYPR – NIKOZJA – Papież Franciszek przybył dziś na Cypr, kraj europejski, który przyjmuje największą liczbę uchodźców w porównaniu z jego populacją, i stamtąd wygłosił przemówienie przeciwko murom „strachu” i „veta” podyktowane interesami narodowymi. W Europie, Cristina Cabrigas (przesłane)

(wideo) (zdjęcie) (raport do kamery) (audio)

Bezrobocie w Unii Europejskiej – BRUKSELA – Stopa bezrobocia w strefie euro spadła w październiku o jedną dziesiątą do 7,3%, kumulując pięć kolejnych miesięcy spadków, które zbiegają się z jeszcze silniejszym ożywieniem gospodarczym po pandemii COVID-19, według opublikowanych dziś danych przez Eurostat. (Wysłałem)

Rząd Turcji – Ankara – Turecki minister finansów Lutfi Elvan podał się do dymisji w czwartek, po jego niezgodzie z polityką monetarną kraju, ponieważ lokalna waluta, lira, straciła jedną trzecią swojej wartości w samym tylko listopadzie i w widocznym sporze z rządem Turcji. prezydent. (Wysłałem)

(audio Video)

Rynek OPEC – Wiedeń – Sojusz producentów ropy naftowej OPEC + próbował w środę wysłać uspokajający sygnał do niespokojnych rynków, ogłaszając w styczniu planowany wzrost pompowania o 400 000 baryłek dziennie, nie odpowiadając na obawy zgłaszane przez omikronowy wariant SARS-CoV-2. (Wysłałem)

(Mój głos)

USA Martinelli – Nowy Jork – Syn byłego prezydenta Panamy Ricardo Martinelli, Luis Enrique, który niedawno został ekstradowany z Gwatemali, ma przyznać się do zarzutów prania brudnych pieniędzy w sądzie w Nowym Jorku w czwartek.

(zdjęcie) (dźwięk)

GOSPODARKA AMERYKI ŁACIŃSKIEJ – SANTIAGO DE CHILE – Większa ochrona socjalna i sformalizowanie gospodarek w obliczu braku bezpieczeństwa pracy to główne propozycje wysunięte w czwartek przez cztery organizacje międzynarodowe jako pilne środki walki z kryzysem gospodarczym w Ameryce Łacińskiej po pandemii. (Wysłałem)

KINO USA – NOWY JORK – Aktor Javier Bardem wziął udział w czwartej premierze swojego najnowszego filmu „Being The Ricardos” w Nowym Jorku, filmu wyreżyserowanego przez Aarona Sorkina, który przedstawia życie pary aktorów Lucille Ball i Desiego Arnaza. I w którym w centrum uwagi znajduje się Hiszpanka Nicole Kidman.

(zdjęcie/wideo)

dokumentacja

————-

MEKSYK FIL – Guadalajara (Meksyk) – Z piórami z Meksyku, Peru i Hiszpanii, sala poezji na tegorocznych Międzynarodowych Targach Książki w Guadalajara (FIL) przeżywa silny powrót, aby zbliżyć gatunek, m.in. obywateli. (Wysłałem)

(Zdjęcie)

Brazylijska Samba – Rio de Janeiro Samba, gatunek muzyczny, który definiuje Brazylię, nie zawsze była ubrana w radość i kolor. Ze względu na swoje afrykańskie korzenie była prześladowana, a nawet zakazana w kraju, historia, którą pamięta się 2 grudnia, w dniu jej upamiętnienia. Maria Angelica Troncoso (WYSŁANE)

(zdjęcie) (wideo)

ART BASEL – Miami (USA) – Luksusowe jachty i samochody, parada celebrytów-milionerów, środki do życia i kolekcjonerzy: W dzisiejszych czasach w Miami nic nie umknie magii bankietów i wystaw sztuki, które są otwarte dla szerokiej publiczności. Emilio J. Lopez (St.)

(zdjęcie/wideo)

laboratorium-vh

[email protected]

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *