Czy Emanuela Orlandi została pochowana w grobie gangstera?

Ponad 39 lat po tajemniczym Zniknięcie Emanueli Orlandi, nastolatki, która mieszkała w Watykanie, Nikt nie potrafi wyjaśnić, co rumuńska mafia miała wspólnego z tym wydarzeniem. Ale faktem jest, że istniał związek tak duży, że podejrzewano, iż młoda kobieta, która zniknęła w wieku piętnastu lat, mogła zostać zamordowana i pochowana w tym samym grobowcu słynnego gangstera w Rzymie.

Emanuela Orlandi, 15 lat, Wracał do domu z lekcji fletu w Rzymie, kiedy zniknął w pobliżu Piazza Navona 22 czerwca 1983 r.. Zniknięcie nastoletniej dziewczyny, córki pracownika Watykanu, od dziesięcioleci przeraża i intryguje, a teorie na temat jej losu nigdy nie zostały odrzucone: wielu jest przekonanych, że Stolica Apostolska wie więcej o sprawie, niż ujawniła.

teoria mafii Netflix pokazuje to w swoim nowym serialu dokumentalnym Dziewczyna z WatykanuA Wskazać, że organizacja przestępcza o nazwie Magliana Band Dowiedziałem się, że Emanuela została napastowana seksualnie przez wysokiego rangą urzędnika bliskiego papieżowi Janowi Pawłowi II i porwana, by wymusić na Watykanie wyłudzenie pieniędzy. Powszechnie uważa się, że Watykan pożyczył od gangu pieniądze na sfinansowanie związku w Polsce, do którego należy Papież, który walczył z komunizmem.

Emanuela Orlandi mieszkała w Watykanie i zniknęła w 1983 roku.

Emanuela Orlandi

„Ona jest w niebie”: rodzina Emanueli Orlandi zastanawia się, co Francisco wie o jej zniknięciu

W dokumencie kobieta, która twierdzi, że jest przyjaciółką Emanueli z dzieciństwa, twierdzi, że nastolatka opowiedziała jej o molestowaniu seksualnym, którego doświadczyła podczas spaceru po Ogrodach Watykańskich tydzień przed jej zniknięciem. Po potwierdzeniu wypadku Emanuela stwierdziła, że ​​ma „zdecydowanie” seksualny charakter, rozpłakała się i przyznała, że ​​za bardzo boi się o tym mówić wcześniej..

Niektórzy śledczy twierdzą, że istnieje związek między sprawą Emanueli a grobem Enrico de Pedes, jednego z szefów Magliana BandZostała pochowana w bazylice w Rzymie. Badali możliwość porwania młodej kobiety przez członków organizacji w celu odzyskania pieniędzy utraconych przez grupy przestępcze, gdy upadł Banco Ambrosiano, który jest powiązany wyłącznie z Watykanem.

Później przyszedł kolejny Teoria łącząca Enrico de Pedes z zaginięciem Emanueli, oparta na zeznaniach byłej mafii Salvatore Sarnataroktóry odniósł się do de Bedis, a także do jego syna Marco, który zmarł w 2009 roku. Mężczyzna potwierdził, że jego syn przyznał się do udziału w operacji ścigania i porwania Orlandiego na rozkaz de Bedisa, który oprócz tego, że był przywódca przestępczości, był także członkiem Dzień Opus.

Enrico de Pedes
Niektórzy śledczy stwierdzili, że istnieje związek między sprawą Emanueli i Enrico de Bedes, jednego z szefów Magliana BandZostała pochowana w bazylice w Rzymie.
Enrico de Pedes
W 1990 roku de Bedes został zastrzelony, gdy miał zaledwie 38 lat, przez członków swojej drużyny po tym, jak wdali się w bójkę na słynnym Campo de’ Fiori w Rzymie.

Według Sarnataro, de Bedes kazał Marco śledzić nastolatkę przez kilka dni, zanim on i dwóch innych zabrali ją i dwóch innych w BMW do dzielnicy Your Lake w Rzymie, zanim oddał ją innemu szefowi przestępczości, który ją zabrał. „Później dowiedziałem się, że mój syn za ten komplement otrzymał w prezencie motocykl Suzuki 1100” – powiedział Sarnataro.według tekstów opublikowanych niedawno przez Republika z Włoch.

Według gazety, Salvatore Sarnataro powiedział, że jego syn przekazał Manuelę Sergio Vertu, który podobno był ochroniarzem de Peddesa. Transkrypcje pokazują, że Sarnataro powiedział, że nie wie, dlaczego jego syn powiedział mu o swoim udziale w porwaniu. „Od razu zrozumiałem, że przeżywam okres wielkiego strachu” – powiedział policji.

W 1990 roku De Pedis został zastrzelony, gdy miał zaledwie 38 lat, przez członków swojej załogi po tym, jak wdali się w bójkę. Na słynnym Campo de’ Fiori w Rzymie. Został pochowany w krypcie bazyliki Sant’Apollinari w pobliżu Piazza Navona w centrum Rzymu, a jego imię na nagrobku jest wysadzane diamentami.

Emanuela Orlandi

„Vatican Girl”: nowa droga do napaści na tle seksualnym w sprawie Emanueli Orlandi

W czasie pogrzebu panowało zdumienie, gdy pomimo jego kryminalnej przeszłości zwierzchnicy kościoła pozwolili de Baedesowi pochować go w katedrze. Ale wyjaśniono, że pochówek został zatwierdzony, ponieważ kapelan więzienny, ksiądz Vergari, z powodu De Bedes „pokutował w więzieniu, a także wykonał wiele prac charytatywnych”, w tym duże darowizny na rzecz Kościoła katolickiego.

W 2008 roku Sabrina Minardi, dziewczyna de Bedisa w czasie zniknięcia Orlandiego, twierdziła, że ​​za porwaniem stoi nieżyjący już amerykański prałat Paul Marcinkos, kontrowersyjny szef Banku Watykańskiego. W tym samym czasie nieznana osoba zadzwoniła do włoskiej telewizji, aby powiedzieć, że tajemnica porwania Orlandiego zostanie rozwiązana. „Jeśli grób de Pedisa zostanie otwarty”.

W 2012 roku policjanci i eksperci sądowi udali się do grobu gangu mafijnego, po tym, jak anonimowy telefon w programie telewizyjnym powiedział, że został zamordowany. – Tam go znajdę.

Emanuela Orlandi

Sekret Emanueli Orlandi, Włoszki, która zniknęła 35 lat temu

W tym roku ksiądz Gabriel Amorworth, czołowy egzorcysta Kościoła katolickiego, który wykonał 70 000 egzorcyzmów, twierdził, że Emanuela została porwana, by organizować imprezy seksualne w Watykanie. „To było przestępstwo o podłożu seksualnym” – powiedział.

„Powiedział to wcześniej prałat (zmarły) Simeone Duca, archiwista Watykanu, który został poproszony o rekrutację dziewcząt na przyjęcia z pomocą żandarmerii watykańskiej” powiedział Amerworth. „Myślę, że Emanuela znalazła się w tym kręgu. Nigdy nie wierzyłem w teorię międzynarodową (porywacze za granicą). Mam powody, by sądzić, że to tylko przypadek wykorzystywania seksualnego”.

Kim była Emanuela Orlandi?

Emanuela Orlandi

Emanuela, córka Ercole i Marii Orlandi, miała 15 lat Kiedy zniknął w 1983 roku w drodze do domu z lekcji fletu w Rzymie, początek Tajemnica, która dominuje we Włoszech od prawie czterech dekad.

Różne relacje mówią, że jego ojciec pracował w Banku Watykańskim lub w rodzinie papieskiej.

Pod koniec roku szkolnego Orlandi kontynuował naukę gry na flecie trzy razy w tygodniu w szkole Tommaso Ludovico da Victoria. Emanuela zwykle jechała autobusem do szkoły, ale 22 czerwca 1983 roku spóźniła się na zajęcia.

Ostatni raz o Orlandi słyszeliśmy od tego dnia, kiedy zadzwonił do domu i porozmawiał z jedną ze swoich sióstr. w konwersacji, Emanuela wyjaśniła, że ​​jej odroczenie było spowodowane ofertą pracy przedstawiciela kosmetyków „Avon”.. Jego siostra zaproponowała rozmowę z rodzicami, zanim się zgodzi.

Emanuela Orlandi

Według niektórych relacji Orlandi był ostatnio widziany tego dnia w dużym ciemnym (prawdopodobnie zielonym) BMW.

Orlandi został tego dnia oficjalnie uznany za zaginiony i A w gazetach pojawiły się ogłoszenia o jego zniknięciu wraz z domowym numerem telefonu jego rodziny. W następnych dniach odebrano dwa telefony od osób, które twierdziły, że spotkały dziewczynę pasującą do opisu.

30 czerwca w Rzymie umieszczono 30 000 plakatów przedstawiających portret Orlandiego, a trzy dni później, 3 lipca, Papież Jan Paweł II wezwał osoby odpowiedzialne za zniknięcie Orlandiego do ujawnienia się.

5 lipca rodzina otrzymała więcej telefonów. W pierwszym człowiek powiedział, że Orlandi było przetrzymywane przez grupę terrorystyczną domagającą się uwolnienia Mehmeta Ali Agcy, Turczyna, który zastrzelił papieża Jana Pawła II w maju 1981 roku.

Podczas drugiej rozmowy mężczyzna z amerykańskim akcentem odtworzył nagranie Orlandi. Później uważa się, że mężczyzna to ta sama osoba, która zadzwoniła do Watykanu i zaproponowała wymianę Orlandi na Agcę, aw następnych dniach wykonała kilka telefonów, ale ostatecznie została uznana za niewiarygodną.

Powtarzające się zdanie w serialu dokumentalnym Netflix dobrze podsumowuje sprawę: „W każdej teorii jest odrobinę prawdy, ale wszystkie drogi prowadzą do Watykanu”.

s

Czy Emanuela Orlandi została pochowana w grobie gangstera?

Może Ci się spodobać

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *