Czy planujesz podróż do Europy tego lata? Takie są wymagania każdego kraju Blog Paco Nadal

Niemcy

Negatywny test antygenowy jest wymagany maksymalnie 48 godzin przed przybyciem lub maksymalnie 72 godziny PCR w momencie upuszczenia. Ponadto wszyscy podróżujący do Niemiec, którzy byli na terytorium Hiszpanii w ciągu ostatnich dziesięciu dni (i przylecieli samolotem), są zobowiązani do poddania się kwarantannie. Zwolnieni są podróżni, którzy przedstawią dowód pełnego zaszczepienia lub wyzdrowieją z infekcji z infekcją trwającą mniej niż sześć miesięcy lub z wynikiem ujemnym. wylot.

Austria

Hiszpańscy podróżni mogą przedstawić zaświadczenie o szczepieniu, które zachowuje wymagane terminy, aby szczepionka stała się skuteczna; Przedstaw zaświadczenie, że COVID-19 został przezwyciężony w ciągu ostatnich sześciu miesięcy; Wykonaj negatywny test PCR przed odlotem (w ciągu 72 godzin od przylotu); Szybki test antygenowy (wykonany w ciągu 48 godzin przed przybyciem) lub dowód obecności przeciwciał nie starszych niż trzy miesiące. więcej informacji.

Belgia

W przypadku wejścia na pokład konieczne jest przedstawienie negatywnego testu PCR, który został wykonany nie później niż 72 godziny przed przybyciem do kraju. 10-dniowa kwarantanna jest również obowiązkowa dla wszystkich pasażerów z Hiszpanii i muszą oni przejść dodatkowy test PCR siódmego dnia po przylocie. Kwarantannę można przerwać tylko wtedy, gdy wynik jest negatywny. Sprawdź status pasażerów z Galicji, Asturii, Kantabrii, Estremadury, Walencji, Balearów, Murcji, Wysp Kanaryjskich i Ceuty, które zostały sklasyfikowane jako obszary pomarańczowe i zielone. Podróże służbowe są traktowane w sposób szczególny i mogą podlegać kwarantannie. więcej informacji.

Bułgaria

Świadectwo szczepienia ostatnią dawką szczepionki podaną co najmniej 14 dni przed wjazdem do kraju lub dokument z wynikiem pozytywnym (PCR lub test antygenowy) dla osób, które wyzdrowiały z Covid-19 w okresie od 15 do 180 dni przed wjazdem do kraju . Ważny jest również negatywny test PCR, który trwał do 72 godzin przed lądowaniem. więcej informacji.

Czech

Bliskie granice dla turystyki. Podróżowanie w sprawach służbowych lub rodzinnych jest możliwe tylko z uzasadnieniem, w takich przypadkach konieczne jest przedstawienie negatywnego testu PCR na 72 godziny lub antygenów na 24 godziny przed odlotem do Czech. Istnieją specjalne wymagania dla regionów Hiszpanii, w których występuje wysoki wskaźnik infekcji wirusowych. więcej informacji.

Cypr

Aby wejść na pokład, należy wypełnić formularz lotu lub, jeśli to się nie powiedzie, uzyskać lokalizator pasażerów, przedłożyć negatywny test PCR wykonany najpóźniej 72 godziny przed przybyciem do kraju lub dostarczyć pełne świadectwo szczepień w przypadku AstraZeneca , Pfizer i Moderna oraz Sputnik. Jeśli otrzymałeś Janssen, musiało minąć 14 dni. Po przybyciu, jeśli nie zostaniesz zaszczepiony, musisz powtórzyć PCR, biorąc pod uwagę koszty. Kwarantanna nie jest wymagana. więcej informacji.

Chorwacja

Świadectwo szczepienia kompletne i co najmniej 14 dni po ostatniej dawce. Pasażerowie, którzy nie otrzymali pełnego szczepienia, mogą wejść z ujemnym wynikiem testu PCR lub antygenu. Jeśli tego nie zapewnią, można to również zrobić po przybyciu, ale oznacza to kwarantannę do czasu otrzymania wyniku testu. Podróżni, którzy pokonali wirusa, mogą również wejść i przedstawić zaświadczenie lekarskie potwierdzające to w ciągu maksymalnie 180 dni po przejściu choroby. więcej informacji.

Dania

Zaświadczenie o szczepieniu pełnymi dawkami, PCR lub antygenami pobranymi 48 przed odlotem. Po przybyciu na miejsce, jeśli nie zostanie zapewnione pełne szczepienie, konieczne jest przeprowadzenie testów na obecność wirusa COVID, z wyjątkiem pasażerów poniżej 12 roku życia. Ważne jest również przedstawienie zaświadczenia o wyzdrowieniu z infekcji z 14-dniowym wyprzedzeniem i nie wcześniej niż 12 tygodni przed wejściem. więcej informacji.

Słowacja

Negatywny test antygenu trwa nie dłużej niż 48 godzin, a negatywny test PCR – nie więcej niż 72 godziny. Wszyscy pasażerowie są zobowiązani do poddania się kwarantannie przez okres 14 dni, którą można przerwać w przypadku udowodnienia, że ​​przezwyciężyli chorobę w ciągu ostatnich 180 dni lub uzyskali negatywny wynik PCR ósmego dnia po przylocie. Osoby szczepione powinny mieć test PCR w dowolnym momencie po przybyciu. więcej informacji.

Słowenia

Test PCR z wynikiem ujemnym wykonywany jest 48 godzin przed przybyciem do kraju. Z obowiązku okazywania zwolnieni są podróżni, którzy przedstawią ważne zaświadczenie o szczepieniu oraz podróżni z zaświadczeniem o przejściu covid-19 w okresie dłuższym niż 10 dni i krótszym niż 6 miesięcy. więcej informacji.

Estonia

PCR z wynikiem ujemnym przeprowadzony 72 godziny wcześniej jest obowiązkowy w momencie wysyłki. Obowiązkowa kwarantanna, jeśli wskaźnik zakażenia w kraju w czasie podróży przekracza 150 osób na sto tysięcy, z wyjątkiem osób, które przedstawią zaświadczenie o szczepieniu z pełnymi dawkami maksymalnie 6 miesięcy lub dla osób, które udowodnią, że pokonały Covid w ciągu ostatnich 180 dni. więcej informacji.

Finlandia

Zaświadczenie o szczepieniu (nawet jeśli dotyczy to tylko pierwszej dawki) przez 21 dni pierwszego schematu. Dodatkowy test jest nadal wymagany po przyjeździe do Finlandii. Niezaszczepieni pasażerowie mogą zostać zmuszeni do poddania się 14-dniowej kwarantannie i skrócenia jej czasu, przedstawiając negatywny wynik PCR na 72 godziny przed wejściem na pokład i 72 godziny po przylocie. więcej informacji.

Francja

Negatywny test PCR został wykonany 72 godziny przed odlotem. Pasażer może zostać poproszony o wykonanie testu PCR po przylocie. więcej informacji.

Grecja

Świadectwo szczepień. Instrukcje należy wypełnić (w przypadku firmy Pfizer lub AstraZeneca) z co najmniej 14-dniowym wyprzedzeniem. W przypadku braku szczepień negatywny test PCR trwa do 72 godzin przed wjazdem do kraju. Po przybyciu na miejsce i losowo, pasażer może przejść szybkie badanie lekarskie i badanie. więcej informacji.

Węgry

Jak dotąd turyści nie mogą wjeżdżać, tylko obywatele Węgier lub ich krewni będący obywatelami lub obcokrajowcami lub uzasadnione podróże służbowe. więcej informacji.

Irlandia

Po przybyciu do stanu wymagany jest negatywny raport PCR, który zajął maksymalnie 72 godziny przed wysyłką i świadectwo szczepienia pełnej dawki (7 dni przed Pfizer, 14 dla Moderna i Janssen oraz 15 dla Oxford AstraZeneca). Konieczne jest poddanie się 14-dniowej kwarantannie z możliwością jej przerwania przez powtórny PCR piątego dnia, pod warunkiem, że wynik jest ponownie ujemny. Od 19 lipca obowiązkowa kwarantanna została zniesiona. więcej informacji.

Włochy

Negatywny test – PCR lub antygeny – został wykonany 48 godzin przed przybyciem. Podróżni przybywający na Sardynię, Boglię i Sycylię muszą wypełnić formularz zdrowia. więcej informacji. więcej informacji.

Łotwa

Wjazd jest zabroniony dla podróżujących z zagranicy, z wyjątkiem między innymi w przypadku pracy, nauki, łączenia rodzin, tranzytu lub towarzyszenia nieletnim. W takich przypadkach negatywny wynik testu PCR musi zostać przedstawiony do 72 godzin przed przybyciem. więcej informacji. więcej informacji.

Litwa

Negatywny test – PCR lub antygeny – pobrany w ciągu maksymalnie 72 godzin przed przybyciem oprócz obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny z możliwością jej skrócenia w przypadku powtórzenia negatywnego testu COVID w siódmym dniu. więcej informacji.

Luksemburg

Negatywny wynik testu antygenowego lub PCR trwał do 72 godzin przed odlotem samolotu do Luksemburga. więcej informacji.

Malta

Negatywny wynik testu antygenowego lub testu PCR został przeprowadzony do 72 godzin przed przybyciem do Valletty. Podróżni bez negatywnego wyniku poddawani są 14-dniowej kwarantannie lub testowi w dniu przyjazdu. Od 1 czerwca akceptowane będą również maltańskie świadectwa szczepień z kodem QR. więcej informacji.

Holandia

Negatywny wynik w teście PCR, który trwał do 24 godzin przed odlotem. Alternatywnie, negatywny test PCR jest wykonywany 72 godziny przed, a test antygenowy 24 godziny po podaniu wsadu. Pasażerowie tranzytowi są zobowiązani do złożenia testu PCR nie później niż 72 godziny przed przybyciem. Ponadto wymagana jest 10-dniowa kwarantanna, którą skraca się do pięciu w przypadku wykonania kolejnego testu PCR z wynikiem ujemnym. Zasady te nie dotyczą pasażerów przybywających z obszarów niskiego ryzyka; Hiszpania, tylko Baleary i Wyspy Kanaryjskie. więcej informacji. więcej informacji.

Polska

Negatywny test – PCR lub antygeny – został wykonany 48 godzin przed przybyciem. Lub pełne świadectwo szczepień wydane w języku angielskim lub przetłumaczone na język polski. więcej informacji.

Portugalia

Wszyscy pasażerowie linii lotniczych podlegają wymaganiom negatywnego testu PCR, który jest wykonywany nie później niż 72 godziny przed odlotem. W przypadku podróżnych udających się na Azory i mieszkańców powyżej siedmiu dni wymagany jest nowy test na obecność wirusa COVID w szóstym i dwunastym dniu pobytu, począwszy od daty pierwszego PCR. Kontrole na granicy lądowej między Hiszpanią a Portugalią nie zostały przedłużone, więc przejście zostało ponownie otwarte. Nie wymaga testu PCR. więcej informacji.

Rumunia

Podróżni z krajów sklasyfikowanych jako „zielone” (w przypadku Hiszpanii) mogą wjechać do Rumunii bez konieczności przechodzenia jakichkolwiek wymagań izolacyjnych lub testów zapobiegających wypadkom śmiertelnym. więcej informacji.

Szwecja

Łańcuchową reakcję polimerazy lub test antygenu przeprowadzono 48 godzin przed przybyciem do Szwecji. Zaleca się jak najszybsze przystąpienie do testu po przyjeździe do Szwecji i zamknięcie się w sobie do czasu uzyskania wyniku. więcej informacji.

Dane te opierają się na informacjach dostarczonych przez każdy kraj w dniu publikacji tego artykułu. To burzliwe czasy, a zasady mogą się bardzo szybko zmienić. Zawsze najlepiej jest ponownie potwierdzić sytuację przed zorganizowaniem wycieczki. Należy wziąć pod uwagę wyjątki dla nieletnich, ponieważ kraje określają różny wiek, aby zwolnić ich z obowiązku przyjęcia.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *