Czy ta prawna możliwość ugody zniknie?

Czy ta prawna możliwość ugody zniknie?

Specjaliści i prawnicy zwracają uwagę, że charakter korzeni rodzinnych w Hiszpanii, jaki znamy obecnie, zaniknie. Wszystko wskazuje na to, że nadejdą reformy, które sprawią, że ta legalna możliwość osiedlenia się w europejskim kraju stanie się rzeczywistością, jeśli jesteś bezpośrednim krewnym obywatela Hiszpanii.

Według zespołu Zespół prawnyDecyzja, która weszła w życie 16 sierpnia 2022 r., zmieniła przepisy regulujące prawo imigracyjne pochodzące z 2000 r.

Wśród wprowadzonych nowości znalazła się możliwość ubiegania się o nie przez krewnych Hiszpana, którzy nie spełniali warunków zezwolenia na pobyt czasowy dla krewnego z Hiszpanii, w wygodniejszym systemie i mniej wymagającym statusie (Family Rooting). .

Władze hiszpańskie uważają jednak za konieczne zreformowanie prawa imigracyjnego i ustanowienie nowego rozporządzenia, ponieważ obecny system ma ponad dekadę wstecz. Zespół ten ostrzega, że ​​nie ustalono jeszcze, czy prawo imigracyjne zostanie zmienione, czy tylko powstanie nowe rozporządzenie.

Pożegnanie z rodzinnymi korzeniami w Hiszpanii?

Minister ds. włączenia społecznego, zabezpieczenia społecznego i imigracji Elma Saez ogłosiła 28 grudnia, że ​​jej ministerstwo będzie promować reformę rozporządzenia w sprawie prawa imigracyjnego na pierwszą połowę 2024 r. „w celu zmniejszenia obecnej liczby zezwoleń oraz uproszczenia dokumentacji i wymogów. ” Procedury i wzmocnienie ochrony praw migrantów.

Korzenie rodzinne krewnych Hiszpana, którzy nie są małżonkami ani dziećmi poniżej 21 roku życia, zmienią się wraz z zapowiadaną na ten rok reformą. Wcześniej członkowie rodziny mogli ubiegać się jedynie o zezwolenie na pobyt czasowy dla członków rodziny wspólnotowej, co wymagało przedstawienia dowodu, że są na utrzymaniu Hiszpana i go utrzymują.

Było to bardzo trudne do osiągnięcia i narusza prawo do rodziny uznane w art. 38 hiszpańskiej konstytucji. Według Zespołu Prawnego liczba ta nie maleje, a wręcz wzrasta. Uważają, że nowe przepisy będą bardziej elastyczne i nie będą stwarzać aż tak wielu przeszkód dla tego typu zakorzenienia. Dobra wiadomość, prawda?

Jesteśmy w Wiadomościach Google


You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *