Czym jest regeneracja i jakie jest jej znaczenie dla bioróżnorodności?

Bądź bardziej elastyczny

A Belmonte nie zgadza się: „Odbudowa nie jest„ dzika ”(ziemia dziewicza)”. „Nie wszystkie regiony mogą być Alaską” — zapewnia. Nie patrzy w przeszłość, ale w przyszłość. Nie możemy wrócić do warunków z XIX wieku. Musimy się skupić Bądź bardziej elastyczny, zachowując, ulepszając i ulepszając to, co mamy, bez prób odbudowy ekosystemu, nawet pozostawienia go takim, jakim był 500 lat temu. Tak, musimy, jak kontynuuje, zaznaczyć wagę: zostawić miejsce, które było na 3 na 4 lub 5, powiedzmy” – argumentuje.

Natura jest tajemnicą do którego usunęliśmy wiele kawałków; Musimy odtworzyć go tak dokładnie, jak to możliwe, ale wiedząc, że prawdopodobnie nigdy nie dotrzemy do oryginału” – podsumowuje Belmonte.

Termin „re”, wciąż w budowie, Ma różne konotacje W zależności od obszaru geograficznego, w którym się znajdujemy. W Ameryce Południowej jest rozumiany jako synonim reintrodukcja gatunku; W Stanach Zjednoczonych chodzi o Rekultywacja dużych korytarzy ekologicznych; W Europie wraz z przywróceniem procesów ekologicznych. Podczas gdy Afryka, zdaniem Belmonte, jest doskonałym światowym przykładem tego, jak to zrobić Turystyka może pomóc zaoszczędzić i ulepszać obszary, na których opiera się jej działalność.

Podróżnicy różnorodności biologicznej

Kiedy docierasz do turystycznego terenu, „odbudowa” idzie w parze EkoturystykaBioturystyka (tzw Zaangażowanie turysty w konserwację rozwój odwiedzanej destynacji), zrównoważone i odpowiedzialne podróżowanie. 61% z ponad 29 000 podróżnych z 30 krajów, z którymi przeprowadzono wywiady przeprowadzone przez platformę rezerwacji noclegów Booking.com w ramach raportu na temat zrównoważonych podróży w 2021 r., stwierdziło, że pandemia zmusiła ich do tego. Więcej ucieczki podtrzymywalny W przyszłości; 49% żałowało, że oferta „eko” to wciąż za mało.

Na pograniczu Polski i Niemiec, na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, wznosi się Delta Odry, zdegradowana przez hodowlę i działalność rolniczą. Po zniknięciu farm stałem się przykładem ponownego nasycenia. Dolina jest odnowiona Popularne gatunki, takie jak orzeł bielik, żubr, bóbr, łoś, kojot, jesiotr atlantycki czy foka szara powracają. „Przeróbka” książki stworzyła poczucie dumy i źródła dochodów, co spowodowało, że stała się zdrobniale Biznes oparty na naturzeI szanuje ją.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.