Dacia Duster nie ma sobie równych. Toyota może tylko zdjąć rękawiczki

Z miesiąca na miesiąc Dacia Duster pokazuje, jak wielką siłą jest stać się marką w Polsce. Liczba popularnych SUV-ów w naszym kraju rośnie z miesiąca na miesiąc. Nic dziwnego, że coraz częściej widzimy ten samochód na drogach. Jeśli chodzi o produkt, to najlepsza reklama, o jakiej mogą tylko pomarzyć. W końcu to samo zainteresowanie generuje coraz większą sprzedaż.

Dacia Duster powinna pokonać tylko Toyotę

Toyota Yaris jest w tym roku najlepiej sprzedającym się samochodem na rynku konsumenckim, a nie biznesowym. Według Samara od początku stycznia do końca sierpnia samochód kupiło 5099 osób. Druga to wspomniana już Dacia Duster, którą przechwyciło 4155 kierowców. W stosunku do poprzedniego roku zainteresowanie tym autem wzrosło o prawie 25 proc. Podium zamknęła Toyota Corolla z 3217 egzemplarzami.

Tuż za podium jest ciekawie, a jeszcze ciekawiej, bo są auta, które z roku na rok przynoszą największe zyski. Producenci swoją ofertą sprawiali, że Polacy coraz chętniej sięgali po te modele. A mówimy o takim samochodzie jak Hyundai Tucson, który znalazł już 2877 nabywców. To ponad połowa ubiegłego roku w tym samym okresie. Wręcz przeciwnie, sytuacja jest lepsza, jeśli chodzi o Kia Sportage. Tutaj wzrost przekroczył 70 procent i sprzedano 2868 samochodów.

Wracając do modelu Dacia Duster, samochód ten zajmuje obecnie czwarte miejsce w Polsce pod względem sprzedaży. Jednak tutaj bierzemy również pod uwagę firmy, które, jak wiadomo, już reprezentują wyższy słupek. Aby wskoczyć na podium, trzeba ominąć Skodę Octavię, której sprzedano około 1100 samochodów. Trudno będzie ominąć Toyotę Corollę i Yarisa.

Czy nowa Dacia Duster jeszcze bardziej zwiększy sprzedaż?

W tym roku trudno jest dostać się do pierwszej trójki pod względem łącznej sprzedaży, ponieważ podium wśród osób nie wygląda na zagrożone. Z jakiegoś powodu nie można oczekiwać wielkich zmian i wielkich zmian. Produkcja w wielu firmach jest powolna ze względu na brak półprzewodników, a czas oczekiwania na odbiór pojazdu wynosi zwykle kolejny rok.

Należy jednak zauważyć, że rumuński producent oferuje już zaktualizowany model Dacii Duster. Tak więc jaśniejszy SUV prawdopodobnie zachęci kierowców do zainwestowania w niego pieniędzy. Pojawi się to jednak w najbliższych miesiącach, zwłaszcza gdy na polskie drogi zaczną pojawiać się nowe modele.

Ściereczka do kurzu Dacia

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *