Dacian Siolos pojawia się jako nowy premier Rumunii – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Teraz Ciolos z Union Salvar Romania będzie miał dziesięć dni na utworzenie nowego rządu i przedstawienie go parlamentowi do zatwierdzenia.

Ta siła polityczna jest jedną z osób odpowiedzialnych za upadek rządu Seto w zeszłym tygodniu i teraz będzie dążyć do porozumienia z resztą formacji w celu wyciągnięcia Rumunii z obecnej sytuacji politycznej niestabilności.

Według Agerpress tego dnia Iohannis rozmawiał ze wszystkimi siłami politycznymi reprezentowanymi w Parlamencie w swojej oficjalnej rezydencji w Pałacu Cotrosini.

Citú padło ofiarą wotum nieufności przedstawionej 5 dnia miesiąca przed wejściem w życie legislatury przez opozycję, która obwiniała ją o upadek szpitali w związku z wybuchem wirusa Covid-19, a także wzrost cen energii i wielu usługi i towary.

Łącznie 281 parlamentarzystów i senatorów opowiedziało się za postawieniem w stan oskarżenia centroprawicowej egzekutywy, przekraczając wymagane do tego 233 głosy.

Rząd ten stracił większość w obu parlamentach we wrześniu, kiedy centrowi partnerzy opuścili koalicję rządzącą.

Prasa krajowa określiła sesję parlamentarną jako „pełną osobistego wykluczenia ze wszystkich mówców”.

W tej sytuacji Iohannis ostrzegał przed możliwością blokady politycznej i wezwał wszystkie partie do „usiąść i porozmawiać w celu zbudowania potencjalnych sojuszy”, choć wyraził niepewność co do pojawienia się natychmiastowego rozwiązania.

Dziś prezydent tego kraju powiedział, że jesteśmy w pandemii i pełną parą od wybuchu Covid-19, ponieważ „bardzo niewielu Rumunów zostało zaszczepionych”, powiedział.

mem / ehl

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *