Dali zielony kredyt na produkcję energii z łupin orzechów ziemnych

HSBC Argentina zaoferował zieloną pożyczkę dla 750 milionów pesos na sfinansowanie i rozwój nowej elektrowni bioenergetycznej w CarnrilloKordoba. Wyprodukujesz energię dzięki wykorzystaniu materii organicznej, takiej jak łupiny orzeszków ziemnych. Pożyczka jest dla Maniagro Argentina i zostanie udzielona na okres pięciu lat.


Łupiny orzeszków ziemnych stają się odpadem z procesu produkcyjnego i Zostanie poddany obróbce w celu dostarczenia odnawialnej energii elektrycznej do oczyszczalni w tym samym obszarze. „Szacuje się, że będzie używany między 22 000 i 25 000 ton łusek orzeszków ziemnych wytwarzających 2,7 megawoltów rocznie energii odnawialnej”, wyjaśnili z HSBC.

Maniagro Argentina został uznany za „jednego z najważniejszych klientów HSBC w Kordobie i Jeden z głównych producentów i eksporterów orzeszków ziemnych w kraju„, podkreślili. Firma zajmuje się od roku 100 000 i 120 000 ton orzeszków ziemnychJej produkty eksportowane są do takich krajów jak Belgia, Hiszpania, Holandia, RPA, Wielka Brytania, Polska oraz kraje Bliskiego Wschodu.

Juan Marotta, dyrektor generalny HSBC Argentina i LAM Sur, wyjaśnił: „Jesteśmy zaangażowani w planetę Ziemię, odgrywamy rolę lidera i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby osiągnąć Osiągnięcie przyszłości neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla. Na tej drodze nasi klienci przekształcają swoje firmy w kierunku zrównoważonych modeli, a my jesteśmy po to Wspieraj ich w ich przemianie«.

Dlatego „Będziemy towarzyszyć Maniagro Argentina w Bardzo ambitny i innowacyjny projekt To zmieni Twój proces produkcyjny tak, aby Wykorzystasz zieloną energię Aby uruchomić całą twoją fabrykę. Powiedział, że finansowanie inicjatyw i przedsiębiorstw, które szanują środowisko, jest naszym priorytetem i kluczem do naszej strategii klimatycznej.


To jest Druga inicjatywa w województwie Który postęp w produkcji bioenergii z łupin orzechów ziemnych. Pierwsze doświadczenia rozpoczęte w firmie Broadman, w miejscowości General Cabrera. Jest roślina Może zasilać około 18 000 domów Jego zainstalowana moc wynosi 10 megawatów. Ta fabryka jest włączona do połączony system krajowy.You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.