Daniel Ortega rozpoczyna swoją czwartą kadencję w otoczeniu kilku sojuszników (wideo)

Daniel Ortega rozpoczyna swoją czwartą kadencję w otoczeniu kilku sojuszników (wideo)

W niedzielę opozycja wenezuelska zdobyła zwykły stan Barinas, który jest bastionem partii rządzącej, ponieważ jest to pierwotny region byłego prezydenta Hugo Chaveza Fríasa, rządzony przez jego ojca i dwóch jego braci przez ostatnie 23 lata. zameldował. Głos Ameryki VOA.

Zgodnie z oficjalnymi wynikami, Sergio Garrido, kandydat na zjednoczoną platformę mierzący się z Chavismo, przy stoliku przy stole Demokratycznej Jedności, wygrał urząd gubernatora.

„Powstały Barinas i z Barinas, dla całej Wenezueli, będzie to pochodnia wiary, nadziei i demokracji. Małe zwycięstwa, takie jak zwycięstwa Barinas, będą jutro wielkie (…) z wyborami, z głosowaniem, które jest jedynym broń, którą mamy demokraci – powiedział Garrido po zapoznaniu się z wynikami.

„Pokazujemy, że poprzez zjednoczenie i siłę każdego z was możemy to osiągnąć” – powiedział.

Tuż przed północą Państwowa Rada Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki, potwierdzające zwycięstwo opozycji: Sergio Garrido z „Tabeli Demokratycznej Jedności” otrzymał 172.796 głosów, czyli 55,37% biorących udział w wyborach. Jorge Ariza z Chavismo otrzymał 128 751 głosów, do 41,26%. Claudio Fermin z Alianza Democratica wygrał 5538 kart do głosowania na jego korzyść, 1,77%.

„To zwycięstwo jest dla Boga i dla szlachetnego ludu Barinas (…) skoro tylko pan Ariza przyzna się do swojej porażki (już to zrobił), możemy również ogłosić, że lud Barneys zwyciężył, siła demokratyczna , Barenian opozycja wygrała” – powiedział wybrany gubernator Garrido na konferencji prasowej, która została wyemitowana krótko po 22:00.

Garrido świętował, że niedzielne głosowanie odbyło się „w ciszy i spokoju” i podziękował narodowym siłom zbrojnym za ich zachowanie „na poziomie instytucjonalnym” podczas procesu wyborczego. Powiedział, że pokonał „przeszkody” i „przeciwności” w swojej kampanii, aby osiągnąć zwycięstwo.

Jorge Arreaza, były minister spraw zagranicznych w rządzie Nicolása Maduro, były minister Chaveza i kandydat Wenezuelskiej Zjednoczonej Partii Socjalistycznej, przyznał się do porażki na portalach społecznościowych, zanim władze wyborcze opublikowały wyniki.

„Informacje, które otrzymujemy od naszych (sic!) struktur SUP wskazują, że chociaż zwiększyliśmy głosowanie, nie osiągnęliśmy celu. Serdecznie dziękuję naszej heroicznej walce. Będziemy nadal chronić ludność Barenyuz ze wszystkich miejsc” – wnioskodawca napisał na Twitterze.

Co najmniej 607 000 osób z Barcelony zostało zaproszonych do głosowania na swojego gubernatora po tym, jak sądownictwo nakazało reelekcję 21 listopada. Następnie pokonał kandydata opozycji Freddy’ego Soberlano, kandydata na reelekcję i brata byłego prezydenta Chaveza Asderbala Chaveza.

Orzeczenie Sądu Najwyższego wskazało, że Superlano zostało zdyskwalifikowane przez Biuro Generalnego Rewidenta Republiki z powodu skarg, które nie zostały jeszcze formalnie skierowane. Jego przewaga wygranych była niewielka, zaledwie 0,39%, z niecałych 200 głosów.

Ale listopadowy zwycięzca poparł Garrido podczas kampanii wyborczej, który przejął nominację opozycji po tym, jak system nominacji Krajowej Rady Wyborczej uniemożliwił rejestrację innych kandydatów na stanowiska przy Stole Jedności Demokratów, w tym żonę Soberlano.

Juan GuaidóLider opozycji, który od stycznia 2019 roku został uznany przez 50 rządów na świecie za prezydenta odpowiedzialnego za Wenezuelę, ocenił na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, że Barinas jest „przykładem walki i oporu”.

„Gdzie się zaczyna, kończy”, napisał Guaido, odnosząc się do tego, jak region Yanera jest miejscem narodzin Chavismo. „Zjednoczeni będziemy bronić woli silnej większości, która się nie podda i nie podda, dopóki ponownie nie zobaczymy demokracji w Wenezueli” – dodał lider opozycji.

Zanim Ariza przyznał się do porażki, prezydent Nicolás Maduro zapewnił, że Barinas „zatwierdzi ścieżkę demokracji” i przepowiedział oficjalne zwycięstwo „z nieśmiertelnym duchem komandora Chaveza”.

Inni przywódcy polityczni opozycji, tacy jak Luis Florido, podkreślili, że rządząca partia Wenezueli została pokonana, mimo że skoncentrowała swoje wysiłki na osiągnięciu zwycięstwa w kraju, który ma kluczowe znaczenie dla jego politycznych korzeni.

Pracownicy PSUV, gubernatorzy, autobusy i para królewska przynieśli przewagę, ale nie mogli przeciw mieszkańcom Barinas, którzy wyrazili siebie i przezwyciężyli tyranię. Zobaczmy przyszłość”.

Opozycja skrytykowała rząd krajowy, najpierw za zarządzenie powtórki listopadowych wyborów, a później za wykorzystanie zasobów i władzy instytucjonalnej na korzyść kandydata promadoristy.

Pablo Andrés Quintero, politolog, skomentował Głos Ameryki Że kampania wyborcza w Barinas była „ekstremalnie nietypowa” ze względu na poparcie całego krajowego kierownictwa politycznego dla jego kandydatów w jednym kraju, a także dlatego, że było to głosowanie, które odbyło się niecałe dwa miesiące temu.

Podkreślił, że Claudio Fermin, były kandydat na prezydenta, który również chciał w niedzielę zdobyć gubernatorstwo Barinas, nie był „zbyt strategiczny”, angażując się jako niezależny kandydat, zamiast dokładać swój skromny kapitał polityczny na rzecz jednolitej platformy, , w końcu triumfował.

Quintero podkreślił, że kandydat Chaveza, pomimo bycia doradcą, okazał się „nie wpływowy” i „nie dość charyzmatyczny”, by wygrać w Barinas.

Luis Vicente Leon z Datanálisis uważany za największych przegranych w niedzielę w Barinas to Chavismo i Abstain.

Nie warto było populizmu, oficjalnej mobilizacji, przesiedleń wojskowych, kontroli instytucjonalnej ani zaciekłych ataków na tych, którzy chcieli głosować. Ponad połowa mieszkańców Barcelony głosowała za zabiciem kilku ptaków jednym kamieniem.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *