Dążą do złożenia wniosku o usunięcie deputowanego z Kongresu USA

Wspomniana rezolucja została przedstawiona wczoraj przez kongresmana Roberta Garcię i jest przełomowa, co oznacza, że ​​konserwatywni przywódcy muszą zaplanować głosowanie na czwartek.

Jednak Republikanie będą starali się uniknąć wydania wyroku w sprawie samego projektu ustawy, decydując się skierować go do Komisji Etyki Izby Reprezentantów, która prowadzi dochodzenie w sprawie Santosa od początku marca, wynika z raportu NBC News.

Przewodniczący tego parlamentu, Kevin McCarthy, podkreślił, że woli sądowe podejście do sprawy niż uruchamianie procesu wydalenia Santosa z Kongresu.

Ze swojej strony Garcia opisał ten manewr jako „ucieczkę” i dodał, że potrzebne było prawdziwe ćwiczenie wypędzenia.

Reprezentant Dan Goldman, były prokurator federalny, zasugerował, aby komisja etyki nie podejmowała żadnych działań w związku z tą decyzją i zamiast tego skierowała ją do Departamentu Sprawiedliwości (DOJ), który w zeszłym tygodniu oskarżył Santosa o 13 zarzutów federalnych.

Powodowie poproszą komisję o wstrzymanie procesu i pozwolenie, aby ich proces odbył się w pierwszej kolejności. Taka jest natura tego, jak te rzeczy działają”.

W zeszłym tygodniu Santos nie przyznał się do winy w sądzie na Long Island w stanie Nowy Jork, po tym, jak został oskarżony o siedem zarzutów oszustwa elektronicznego, trzy zarzuty prania pieniędzy, jeden zarzut kradzieży funduszy publicznych i dwa zarzuty składania fałszywych zeznań Izba Reprezentantów. Przedstawiciele, zdaniem Ministerstwa Sprawiedliwości.

Republikanin, który wcześniej przyznał, że kłamał na temat swojego CV, nazwał toczący się przeciwko niemu proces „polowaniem na czarownice” i wykluczył rezygnację z urzędu.

Według analityków poparcie McCarthy’ego dla Santosa wynika z potrzeby utrzymania przez Republikanów niewielkiej większości w Izbie Reprezentantów, przez co nie mogą sobie pozwolić na utratę choćby jednego mandatu.

RO / JEŻELI

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *