Debata o ubezpieczeniach społecznych w Panamie rozdziela strony debaty

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Sekretarz generalny Krajowej Konfederacji Niezależnych Związków Zawodowych Marco Andrade podkreślił, że robotnicy nie czują się reprezentowani w tym scenariuszu, podobnie jak biznesmeni i liderzy związkowi, którzy ich nie identyfikowali.

Zauważył również, że rząd wymyślił podobny scenariusz w 2005 r., ale w rezultacie doprowadził do bieżących nieprawidłowości, marnotrawstwa i złego zarządzania jedyną istniejącą Publiczną Agencją Służby Zdrowia, od której również zależy utrzymanie emerytów i rencistów.

Andrade poprosił władze wykonawcze o przekazanie raportów i oświadczeń władz wykonawczych Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP), które odrzucają w stosunku do związków zawodowych, której decyzje opierają się na wynikach audytu w odniesieniu do jednego z głównych programów: niepełnosprawność, podeszły wiek. I śmierć.

Po trzech godzinach kłótni między uczestnikami przy stole do dialogu jeden na jednego, który został zainstalowany od 21 lipca ubiegłego roku w centralnym hrabstwie Coukle, ruchy oddolne szacują, że powinien to być kolejny stół, przy którym moderator jest wybierany jednogłośnie, a ich decyzje są nie podlega zatwierdzeniu przez CSS, jak sugeruje rząd.

Stwierdzają również, że należy określić liczbę przedstawicieli, które mają być włączone do sojuszy, które grupy pozostaną, a które zostaną połączone.

Urzędnicy rządowi, tacy jak wiceminister pracy Roger Tejada, podkreślili potrzebę poszanowania wykonanej wcześniej pracy i powtórzyli, że grupy mogą przyłączyć się do dialogu narodowego i wnieść swój wkład.

Dyskusje w szóstej z ośmiu kwestii uzgodnionych między władzą wykonawczą a organizacjami społecznymi opóźniły się również ze względu na skargi dzień wcześniej dotyczące niezgodności z wcześniejszymi umowami, m.in. 72 produkty z podstawowego koszyka rodzinnego, leki, taryfy paliw i energii elektrycznej.

Przed rozpoczęciem obrad sekretarz generalny CSS Edwin Salamin spodziewał się, że we wrześniu MOP przedstawi aktuarialny raport na temat przyszłości programu Niepełnosprawność, Starość i Śmierć (IVM).

Wyjaśnił również, że MOP spotyka się z różnymi zorganizowanymi grupami pracowników, ponieważ jest to część proponowanego przez nich trójstronnego programu, który jest odrzucany przez popularne grupy.

acl / ga

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.