Demokraci proszą o zatwierdzenie amerykańskiego prawa socjalnego

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Liderka Demokratów w czwartek wezwała do prasy uwagi, że obstrukcjonizm republikanów i podziałów w jej partii wstrzymywał projekt legislacyjny w zeszłym roku.

Mimo to, jak zauważył Hill, Pelosi nadal ma możliwość uchwalenia w tym roku zmniejszonej wersji budżetu 2 biliona dolarów zatwierdzonego w tym celu przez Izbę w listopadzie 2021 r., która oceniała senatorów zaklasyfikowanych jako centrystowskie i opierała się poparciu.

Kongresmenka odmówiła ujawnienia szczegółów rozmów w tej sprawie, ale wyraziła nadzieję, że jakakolwiek przedłożona propozycja rozszerzy wsparcie dla milionów pacjentów objętych ustawą o przystępnej cenie, znaną jako Obamacare.

Dotacje te, przyjęte w ubiegłym roku w ramach działań mających na celu ograniczenie wpływu Covid-19, wygasną z końcem 2022 roku.

Pelosi i Izba Demokratów zatwierdzili swoją wersję pakietu masowego pojednania pod koniec zeszłego roku po miesiącach napiętych rozmów między liberałami i umiarkowanymi w sprawie szczegółów ustawodawstwa.

Ustawa o wydatkach socjalnych obejmuje między innymi pomoc finansową na opiekę nad dziećmi, budżet na finansowanie powszechnej edukacji przedszkolnej, płatny urlop rodzinny oraz zachęty podatkowe na energię odnawialną.

Rozporządzenie, kluczowa część programu prezydenta Joe Bidena, uderzyło w ceglany mur w Senacie, gdzie Republikanie i niektórzy Demokraci sprzeciwiali się skali i zakresowi korzyści.

Komentarze Pelosi pojawiają się, ponieważ wielu już poddało się pomysłowi, aby część planu Build Back Better prezydenta Joe Bidena umrzeć w Senacie.

Nadzieja na pchnięcie tego projektu do przodu leży w procedurze zwanej „pojednaniem”, dzięki której senackie demokraci, przy poparciu wszystkich swoich członków, a także niezależnych, mogą zatwierdzić wyrok i wysłać go do Gabinetu Owalnego.

Partia zaznaczona na niebiesko może dążyć do wznowienia tej inicjatywy, gdy inne kwestie przykują uwagę opinii publicznej, takie jak inflacja, która negatywnie – jak pokazują sondaże – negatywnie wpływa na aprobatę Bidena i jego administracji.

jha / avr

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.