„Demokrata” Bolsonaro mówi: Ktokolwiek głosuje na Lulę, „zasługuje na cierpienie”

„Demokrata” Bolsonaro mówi: Ktokolwiek głosuje na Lulę, „zasługuje na cierpienie”

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro ogłosił w poniedziałek w Alborada Palace lokalnym mediom, że każdy, kto zamierza głosować na byłego prezydenta Luiza Ignacio Lula da Silvę, musi ucierpieć.

Bolsonaro powiedział: „Teraz ludzie, którzy mogą głosować na takiego człowieka, są ludźmi zasługującymi na cierpienie. Podobnie jak niektóre gminy, które zrobiły to w zeszłym roku i wycofały się z woli podczas pobytu w więzieniu. Ponownie wybierają tego człowieka. Czego chcesz ? ”Do elektoratu brazylijskiego

W tym kontekście Prezydent odniósł się do głosowania Federalnego Sądu Najwyższego (STF), który w czwartek zatwierdził uchylenie orzeczeń byłego prezydenta da Silvy (2003-2010) i oficjalnie otworzył możliwości labourzystowskiego polityka. zbliżające się wybory.

Jednocześnie prezydent ponownie na tym spotkaniu skrytykował burmistrzów i gubernatorów Brazylii za ich środki kontrolne wobec Covid-19, wyrażając konieczność „dyktatury”, aby odwrócić sytuację w kraju, choć stwierdził, że nie zrobiłby czegoś takiego.

Krytyka środków uwięzienia została powtórzona po tym, jak Senat zatwierdził utworzenie parlamentarnej komisji śledczej (CPI) w celu zbadania zarządzania pandemią przez rząd. W szczególności komisja ta zajmie się możliwym przestępstwem zaniedbania, które pozostawiło mieszkańców Manaus bez tlenu w styczniu

Podobnie ostatnie sondaże przeprowadzone przez ankietera Ipespe pokazują, że Lula pokonuje Bolsonaro w drugim wirtualnym biegu. Te oczekiwania skłoniły obecnego prezydenta do wielokrotnych ataków na lidera Partii Pracy i sygnalizowania możliwej nominacji do 2022 r., Mimo że nie był powiązany z żadną partią.

Ze swojej strony Lula da Silva nie ogłosił oficjalnie swojej kandydatury do wyborów, ale potwierdził w ten czwartek w wywiadzie dla argentyńskich mediów, że „w razie potrzeby” będzie kandydatem do pokonania „sił faszystowskich, takich jak Bolsonaro, ludobójstwo, ponieważ są głównymi odpowiedzialnymi za chaos w epidemii ”.

Według stanu na 18 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia odnotowała 13 943 071 przypadków Covid-19 w Brazylii i 373 442 zgonów z tego powodu. Pan American Health Organisation (PAHO) ostrzegła rządy Ameryki Łacińskiej, że pojawienie się nowych typów wirusa Sars-Cov-2 w tym kraju wywołałoby drugą falę epidemii w regionie.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *