Desygnowany na ambasadora Peru uznaje demokrację w Wenezueli – Prinsa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

„Nasze partyzanckie stanowisko jest takie, że Wenezuela jest demokracją” – powiedział w wywiadzie wyemitowanym w rozgłośni radiowej wrogiej rządowi tego kraju i normalizacji stosunków dyplomatycznych, które zostały osiągnięte wczoraj, kiedy pojawiły się doniesienia, że ​​oba rządy powołały ambasadorowie dla każdego.

Wiadomość ta wywołała oburzenie w prawicowym sektorze politycznym i medialnym, który domagał się zachowania wirtualnego wyobcowania, które rozpoczęło się w 2017 roku, kiedy ówczesny gubernator Peru Pedro Pablo Kuczyński nakazał ostateczne wycofanie swojego ambasadora w Caracas, a później Wypędzenie stąd Wenezuelczyków. .

Byłem w wyborach w 2018 roku w Wenezueli. Obserwowałem wybory, które odbyły się w sposób przejrzysty i spokojny”, powiedział Rojas, dodając, że „dopóki istnieje legislatura, jest wyraźnie demokracja”.

Jeśli chodzi o jego nominację, powiedział, że prezydent Pedro Castillo poinformował go o tym bezpośrednio 12 dni temu.

Z drugiej strony Rojas wskazał, że jednym z jego głównych zadań, które podejmie w Caracas, gdzie ma nadzieję przebywać w nadchodzących tygodniach, jest ułatwienie dobrowolnego powrotu wenezuelskich migrantów przebywających w Peru, z których większość znajduje się w niepewna sytuacja. Warunki.

„Zarejestrowano około 60 000 Wenezuelczyków, którzy chcą powrócić do swojego kraju” – powiedział, w samą porę, by oszacować, że wraz z normalizacją stosunków, która trwała od ponad czterech lat tylko na poziomie konsularnym, wielu migrantów jest chętnych do wrócić do ojczyzny.

Z kolei parlamentarzysta Guillermo Bermejo z rządzącej partii Peru Libre z zadowoleniem przyjął normalizację peruwiańsko-wenezuelskiej dyplomacji iz radością skomentował, że „rozpoczęła się demokracja suwerennych narodów”.

Postępowa ustawodawca Sigrid Bazin zgodziła się z tym środkiem, który uznała za realistyczny, ponieważ wskazywał na uznanie prawdziwego rządu Wenezueli i wskazywał, że słuszne jest utrzymywanie stosunków ze wszystkimi krajami, niezależnie od ewentualnych sporów.

Z drugiej strony Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyjaśniło, że decyzja „wychodzi w odpowiedzi na rozwój wenezuelskiego procesu politycznego i wzajemnego uznania za prawowitych rozmówców” między rządem Wenezueli a opozycją, która obecnie prowadzi dialog w Meksyku.

Dodał, że normalizacja „pozwoli nam lepiej służyć naszym mieszkańcom, szukać rozwiązania sytuacji humanitarnej obywateli Wenezueli w Peru i dotrzymywać kroku wysiłkom Wenezuelczyków, przy wsparciu społeczności międzynarodowej, w rozwiązywaniu ich problemów , w suwerenny sposób”.

m/pani

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *