Dialog Women of America rozpoczyna się w Meksyku na rzecz praw i dobrobytu

Dialog Women of America rozpoczyna się w Meksyku na rzecz praw i dobrobytu

Rząd stolicy, gospodarz międzynarodowego wydarzenia, a także firmy medialne Milenio i Grupo Prisa współsponsorowały spotkanie, w którym wezmą udział odpowiedni przywódcy z kontynentu, tacy jak prezydent Hondurasu, Xiomara Castro i Klaudia. samą Sheinbaum.

Jak podają oficjalne media, pierwszy dzień obrad obejmie znaczną część programu, który zakończy się jutro, w czwartek, po przezwyciężeniu takich kwestii jak konieczność reform w zakresie demokracji, równości i sprawiedliwości w regionie, po pandemia Covid-19. .

Dodają, że uczestnicy będą kontynuować dialog poprzez seminaria i rozmowy, które odbędą się tego dnia, a jutro odwiedzą symboliczne projekty społeczne w Mexico City.

Ceremonii otwarcia przewodniczyć będą Sheinbaum jako szef rządu i gospodarz, wiceprezydent Kolumbii Francia Márquez Mena, jej współpracowniczka i minister pracy i ekonomii społecznej Hiszpanii Yolanda Diaz, a także burmistrz Bogoty Claudia López. .

Sesja „Przemiany społeczne w obu Amerykach: w poszukiwaniu równości i sprawiedliwości społecznej” rozpocznie się natychmiast z udziałem prezydenta Hondurasu Xiomara Castro, wiceprezydenta Urugwaju Beatrice Argemon i byłej prezydent Chile Michelle Bachelet.

Wszyscy będą mówić o zapobieganiu przemocy, kobietobójstwu i handlowi ludźmi, dostępie do opieki zdrowotnej i ekonomii opieki.

Podczas innej sesji, Demokracja, prawa polityczne i reprezentacja, była chilijska minister spraw zagranicznych María Fernanda Espinosa, regionalna dyrektor ONZ ds. spośród innych postaci.

Dialog na temat zrównoważonego rozwoju społecznego i roli kobiet z Ameryki Łacińskiej w okresie po pandemii poprowadzą brazylijska minister środowiska Marina Silva i kolumbijska minister edukacji Aurora Vergara, zgodnie z programem opublikowanym przez organizatorów.

rgh/lma

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *