Diaz-Canel dziękuje za wiadomości z gratulacjami i wsparciem dla Kuby

Diaz-Canel dziękuje za wiadomości z gratulacjami i wsparciem dla Kuby

Miguel Diaz-CanelPierwszy Sekretarz Komitetu Centralnego KPK Kuby i Prezydent Republiki dziękowali nieustannym przesłanym gratulacjom, życzeniom, zaangażowaniu i wsparciu w związku z obchodami 63. rocznicy zwycięstwa Rewolucji.

W poście na portalu społecznościowym Twitter stwierdził, że największy z Antyli docenia te próbki tej solidarności.

„Wiadomości z gratulacjami, życzeniami, zaangażowaniem i wsparciem dla Kuby są kontynuowane w związku z obchodami 63. rocznicy zwycięstwa rewolucji kubańskiej. Doceniamy te wyrazy solidarności. #CubaVive”

Prezydent dołączył do tweetu notatkę zamieszczoną na stronie internetowej partii, w której zaznaczył, że sekretarz generalny KC KPCh i prezydent Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping wysłał list do Díaza-Canela, składając mu najgorętsze gratulacje. Kubańska Partia Komunistyczna, rząd i naród kubański.

Xi Jinping podkreśla, że ​​w minionym roku pogłębiły się przyjazne stosunki między obydwoma krajami, a Chiny zawsze wspierały Kubę na socjalistycznej ścieżce zgodnie z jej narodowymi uwarunkowaniami i są chętne do pracy na rzecz promowania i pogłębiania wymiany na wysokim szczeblu. Współpracując we wszystkich dziedzinach, razem piszemy nowy rozdział tej przyjaźni w nowej epoce.

Podobnie sekretarz generalny Partii Robotniczej Korei, Kim Dzong-un, pogratulował prezydentowi Kuby i podkreślił walkę Wielkich Antyli, rewolucyjną sprawę zainicjowaną i rozwiniętą przez jej historycznych przywódców, a także realizację umowy z VIII wieku. . Kongres PCC, który odbył się w kwietniu ubiegłego roku.

Powiedział również, że silne więzi przyjaźni i jedności między obiema partiami i dwoma krajami będą nadal się rozwijać w dążeniu do sprawy socjalizmu i dobrobytu naszego narodu.

Prezydent Angoli Joao Manuel Gonçalves Lourenço również złożył gratulacje z tej ważnej daty, a także wyraził zainteresowanie dalszym umacnianiem historycznych relacji przyjaźni i współpracy, które nasze dwa kraje utrzymują od kilkudziesięciu lat.

„Proszę przyjąć moje najlepsze życzenia dobrego zdrowia, dobrego samopoczucia i pomyślności dla Kubańczyków” – podkreślił.

Tymczasem prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko pogratulował swojemu kubańskiemu odpowiednikowi generałowi Raulowi Castro i narodowi karaibskiemu pomyślności do 2022 roku.

Łukaszenka zwrócił uwagę na stosunki handlowe i społeczne, które łączą oba kraje i zdecydował się na dalsze zacieśnianie wymiany i współpracy.

Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew również pogratulował Diaz-Canelowi i podkreślił wsparcie udzielone przez Międzynarodową Jednostkę Lekarzy specjalizujących się w Katastrofach i Poważnych Epidemach, Henry Reeve, w walce z chorobami przewlekłymi. covid-19 pandemia w tym kraju.

„Wierzę, że przyjazne stosunki między Azerbejdżanem i Kubą będą się nadal pomyślnie rozwijać dzięki naszym wysiłkom i współpracy w organizacjach wielostronnych, w tym Organizacji Narodów Zjednoczonych i Ruchu Państw Niezaangażowanych” – powiedział.

Z Uzbekistanu prezydent Szawkat Mirzijojew dołączył do gratulacji dla władz i obywateli Kuby i uznał, że w przyszłości relacje między obydwoma krajami zostaną wzmocnione, a współpraca – wzajemnie korzystna i długofalowa – będzie kontynuowana.

Podobnie król Kambodży, Norodom Sihamoni, wystosował list do Pierwszego Sekretarza Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin, a król Maroka, Jego Wysokość Król Mohammed VI, przesłał najserdeczniejsze gratulacje i satysfakcję za trwającą dynamikę łączenie stosunków między obydwoma krajami. Dwustronne śledztwo, które ma stworzyć solidne podstawy do owocnej współpracy na różnych polach.

Z okazji Dnia Wyzwolenia Kustosz Dwóch Świętych Meczetów, Król Arabii Saudyjskiej, Jego Wysokość Król Salman bin Abdulaziz Al Saud oraz Książę Koronny, Wicepremier i Minister Obrony Jego Królewska Wysokość Mohammed bin Salman bin Abdulaziz. Al Saud wysłał depesze z gratulacjami do prezydenta Republiki Kuby, gratulując mu, życząc dalszego postępu i pomyślności dla rządu i mieszkańców wyspy.

Od Manamy, króla Bahrajnu, Jego Królewskiej Mości Króla Hamada bin Isa Al Khalifa i Księcia Koronnego, Premiera, Jego Królewskiej Wysokości Księcia Salmana bin Hamada Al Khalifa. Oprócz sułtana Omanu, Jego Królewskiej Mości Haitham bin Tariq Al Said.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *