Diaz-Canel gratuluje Algierii Dnia Niepodległości

Felicita Díaz-Canel a Argelia por aniversario de independencia

Hawana, 5 lipca (ACN) Miguel Diaz-Canel Bermúdezpierwszy sekretarz Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Kuby i prezydent republiki, pogratulował rządowi i narodowi Algieria znak 60. rocznica odzyskania niepodległości z tego kraju.

„Gratulacje dla rządu i mieszkańców Algierii z okazji 60. rocznicy niepodległości tego bratniego narodu, z którym mamy bliskie i historyczne stosunki” – napisał kubański przywódca na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.


uczestniczyć w uroczystościach tego dnia w imieniu Antyli, Grill Bruno RodriguezaMinister Spraw Zagranicznych, który podziękował władzom algierskim za zaproszenie ich na wielką defiladę wojskową z okazji 60. rocznicy odzyskania niepodległości przez ten afrykański kraj 5 lipca br.

Stosunki między obydwoma krajami naznaczone zostały początkiem współpracy Kubańczyków z zagranicą 23 maja 1963 roku, a konkretnie w tym kraju, do którego wyjechało pierwszych 29 lekarzy, czterech dentystów, 14 pielęgniarek i 7 higienistek.

– Mamy zaszczyt reprezentować Kubę podczas obchodów niezapomnianej okazji, która jest okazją do dalszego zacieśniania historycznych relacji braterskich między dwoma krajami – powiedział minister spraw zagranicznych.


Nasze głębokie podziękowania dla władz algierskich za zaproszenie ich na wielką defiladę wojskową z okazji obchodów 60. rocznicy odzyskania przez Algierię niepodległości, będącej wyrazem więzi braterstwa i solidarności nawiązanych między dwoma narodami, zamieszczone na Twitterze.

Czytaj więcej: Kuba obchodzi 211. rocznicę niepodległości Wenezueli

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.