Díaz-Canel gratuluje mieszkańcom Nikaragui wyników niedzielnych wyborów

Díaz-Canel gratuluje mieszkańcom Nikaragui wyników niedzielnych wyborów

Hawana, 8 listopada (ACN) Miguel Diaz-Canel BermudezPierwszy sekretarz Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Kuby oraz prezydent republiki Daniel Ortega i Rosario Murillo pogratulowali ludności Nikaragui wyniku niedzielnych wyborów.

Prezydent największej z Antyli w komunikacie zamieszczonym na portalu społecznościowym Twitter wskazał, że jest to dowód suwerenności i uprzejmości w obliczu ostrej kampanii medialnej, której są poddawani.

Zawsze licz na wsparcie Kuby” – powiedział Díaz-Canel.

Gratulujemy mieszkańcom #Nikaragui Danielowi Ortega i Rosario Murillo wyników niedzielnych wyborów, które były wyrazem suwerenności i uprzejmości w obliczu ostrej kampanii medialnej, której doświadczają. Zawsze otrzymuj wsparcie od #Kuba. Przytulać.”

W niedzielę 7 listopada ponad cztery miliony Nikaraguańczyków w wieku powyżej 16 lat zostało wezwanych do skorzystania z prawa głosu w celu wybrania formuły prezydenckiej, która będzie kierować władzą wykonawczą w tym kraju w ciągu pięcioletniej kadencji 2022-2027.

Według raportu Telesuru, na 49,25 proc. przeliczonych głosów, ubiegający się o reelekcję Daniel Ortega otrzymał do tej pory 74,99 proc. głosów.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *