Diaz-Canel opłakuje śmierć południowoafrykańskiego arcybiskupa Desmonda Tutu – Radio Floryda, aktualne wiadomości i wydarzenia z Florydy

HAWANA, 27 grudnia – Kubański prezydent Miguel Diaz-Canel Bermúdez powiedział, że jego kraj podziela światowy smutek po śmierci honorowego arcybiskupa Republiki Południowej Afryki Desmonda Tutu.

Prezydent podzielił się zdaniem wybitnego działacza walczącego z apartheidem i globalnego działacza na rzecz praw człowieka na swoim koncie na Twitterze: „Mamy nadzieję, że będziecie mogli zobaczyć, że pomimo ciemności jest światło”.

Diaz-Canel podkreślił, że Desmond Tutu, który zmarł w wieku 90 lat, został uhonorowany Pokojową Nagrodą Nobla w 1984 roku.

Oświadczenie Afrykańskiego Kongresu Narodowego (ANC) podkreśla oddaną służbę przywódcy swojemu Kościołowi i krajowi, a także wysiłki na rzecz wyzwolenia Afryki Południowej, dodając, że Tutu była wieżą sumienia moralnego i przykładem mądrości.

Światowi i RPA przywódcy, organizacje międzynarodowe i osobistości z całego świata przyłączyli się dziś, by uhonorować byłego towarzysza Nelsona Mandeli, który zdobył między innymi nagrodę Distinguished Humanitarian Service Award, Lincoln Leadership Award i Gandhi Peace Prize.

(ACN)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *