Diaz-Canel potwierdza zaangażowanie Kuby na rzecz pokoju w Kolumbii

Diaz-Canel potwierdza zaangażowanie Kuby na rzecz pokoju w Kolumbii

Fot. Studia nad rewolucją.

Potwierdził to prezydent Miguel Diaz-Canel Kuba była i zawsze będzie krajem pokoju, bracie Kolumbii, W piątą rocznicę podpisania ostatecznego porozumienia między rządem tego południowoamerykańskiego kraju a Rewolucyjnymi Siłami Zbrojnymi Kolumbijskiej Armii Ludowej (FARC-EP).

Podczas oficjalnej okazji nominacji prezydent wezwał na taśmie wideo transmitowanej dziś, w środę z Pałacu Rewolucji, do pełnego przestrzegania porozumienia i Podejmij skuteczniejsze środki, aby zapewnić ochronę życia byłym kombatantom, przywódcom społecznym i obrońcom praw człowieka.

Stanowisko Kuby w sprawie wewnętrznego konfliktu zbrojnego w Kolumbii jest oparte na zasadach i powszechnie uznawane. Nasz kraj poparł wysuwane inicjatywy dotyczące wynegocjowanego rozwiązania politycznego i będzie to kontynuował.Uspokajał głowę państwa w wystąpieniu opublikowanym na stronie internetowej Prezydencji RP.

Ponadto podpisanie tej umowy w Hawanie zostało opisane jako fakt o wielkiej wadze, który z radością witano zarówno w Kolumbii, jak i w społeczności międzynarodowej, ze względu na jej wpływ na ograniczenie przemocy oraz jako nowy przykład tego, że pokój na drodze do dialogu jest możliwe.

Díaz-Canel, pierwszy sekretarz Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Kuby i prezydent Republiki, stwierdził, że Poszukiwanie pokoju w Kolumbii musi być priorytetem dla tego narodu Wysiłki te muszą być wspierane przez resztę regionu i innych szerokości geograficznych.

Na swoim koncie na Twitterze powtórzył zaangażowanie Kuby w poszukiwanie pokoju dla tego braterskiego ludu oraz znaczenie pełnego przestrzegania porozumienia.

Ostateczne porozumienie w celu zakończenia konfliktu i zbudowania stabilnego i trwałego pokoju, między państwem kolumbijskim a Rewolucyjnymi Siłami Zbrojnymi Kolumbii, w listopadzie 2016 r., po ponad czterech latach negocjacji.

(z informacjami z ACN)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *