Díaz-Canel upamiętnia 25. rocznicę rewolucji boliwariańskiej – Escambray

„25 lat rewolucji, która otworzyła Wenezueli drogę do prawdziwej niepodległości. Chavez przejął dzieło Bolívara i rozpoczął nowy etap nadziei i walki o lud Ameryki” – napisał kubański prezydent w X.

2 lutego 1999 roku rozpoczął się w Wenezueli okres przemian. (Zdjęcie: Dzwon)

Kubański prezydent Miguel Diaz-Canel pogratulował w piątek swojemu wenezuelskiemu odpowiednikowi Nicolasowi Maduro z okazji dwudziestej piątej rocznicy rewolucji boliwariańskiej pod przywództwem komandora Hugo Chaveza.

„25 lat rewolucji, która otworzyła Wenezueli drogę do prawdziwej niepodległości. Chavez przejął pracę Bolívara i rozpoczął nowy etap nadziei i walki dla mieszkańców Ameryki” – napisał prezydent wyspy na swoim koncie Channel X.

Ze swojej strony Maduro wskazał w tym samym serwisie społecznościowym, że obchodzona jest nowa rocznica procesu naznaczonego demokratyzacją kultury, edukacji, zdrowia, sportu i władzy politycznej.

Po bezspornym zwycięstwie komandora Hugo Chaveza w wyborach z 6 grudnia 1998 r., 2 lutego 1999 r. w Wenezueli rozpoczął się etap przemian mających na celu osiągnięcie równości społecznej, integrację i obronę podstawowych praw człowieka, tj. rząd kraju Ameryki Południowej.

Na swojej stronie internetowej dodał, że potępienie Chaveza przeniknęło mocno i głęboko w duszę Wenezueli.

Oprócz przyłączenia się do partii w tekście podkreślono, że ludzie utożsamili w nim prawdziwego przywódcę, zdolnego do promowania i przewodzenia pilnemu procesowi zmian, który ocaliłby ideały wolności, sprawiedliwości i jedności odziedziczone po Simónie Bolívarze i reprezentowane także przez inne centralne osobistości z Bolívara. Historia Wenezueli.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *