Diaz-Canel weźmie udział w inauguracji Daniela Ortegi jako prezydenta Nikaragui

Diaz-Canel weźmie udział w inauguracji Daniela Ortegi jako prezydenta Nikaragui

Inauguracja Daniela Ortegi odbędzie się w poniedziałek po południu na Plaza de la Revolución, na północny zachód od stolicy Managua. Zdjęcie: Jairo Cajina/CCC/Plik

Prezydent Republiki Kuby Miguel Diaz-Canel Bermúdez napisał na swoim oficjalnym koncie na portalu społecznościowym Twitter: Wracamy do ukochanego miasta Managua, stolicy Nikaragui, kolejnego suwerennego kraju, który opuścił podwórko imperium. Przybyliśmy pełni solidarności na inaugurację brata Daniela.

W poniedziałek prezydent Kuby weźmie udział w inauguracji przywódcy Daniela Ortegi Saavedry, który w wyborach 7 listopada otrzymał 75,87% głosów, co pozwoli nadać ciągłość projektom społecznym promowanym i tworzonym w ciągu ostatnich 14 lat. administracji. Przez Sandinistowski Front Wyzwolenia Narodowego, konsolidację rządu zgody, pokoju i jedności.

Inauguracja Daniela Ortegi rozpocznie się w poniedziałek po południu na Placu Rewolucji.na północny zachód od stolicy, Managua.

Wiceprezydent Rosario Murillo wskazał w ubiegły czwartek, że w inauguracji wezmą udział delegacje z co najmniej 21 krajów, w tym szefowie państw i ministrowie spraw zagranicznych.

Na filmie prasa czeka na prezydenta Diaz-Canela

(z informacjami z Radia Rebelde)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.