Diaz-Canel życzył papieżowi Franciszkowi „szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia” › Świat › Granma

Diaz-Canel życzył papieżowi Franciszkowi „szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia” › Świat › Granma

Pierwszy sekretarz Komunistycznej Partii Kuby i prezydent Republiki Miguel Diaz-Canel Bermúdez życzył papieżowi Franciszkowi „szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia” po tym, jak trafił do szpitala z infekcją dróg oddechowych, która wymagała leczenia przez kilka dni.

Za pośrednictwem Twittera Papież potwierdził wiadomość o swoim stanie zdrowia, podkreślając, że „był poruszony wieloma wiadomościami, które otrzymałem w tych godzinach.

„Dziękuję wszystkim za bliskość i modlitwę” – dodał.

Przemawiając ze swojego pokoju, rzecznik papieża, Matteo Bruni, powiedział w oświadczeniu, że „Jego Świątobliwość Papież Franciszek dobrze wypoczął w nocy. Obraz kliniczny stopniowo się poprawia, a planowane leczenie jest kontynuowane. Dziś rano po śniadaniu przeczytał kilka papiery i wrócił do pracy”.

Twierdził, że przed obiadem udał się do kaplicy w mieszkaniu szpitalnym, aby się pomodlić i uczestniczyć we mszy.

Po południu 29 marca papież Franciszek został przewieziony do rzymskiego szpitala Gemelli. Wynik testu wykazał infekcję dróg oddechowych (z wyłączeniem zakażenia COVID-19) wymagającą kilkudniowego odpowiedniego leczenia w szpitalu.

Przyszłe spotkania z głową Kościoła katolickiego zostały odwołane, a Watykan wskazał, że Franciszek pozostanie w szpitalu przez kilka dni na leczeniu.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *