Dinosaur Tour, największa wystawa dinozaurów animatronicznych, po raz pierwszy zawita do Walencji

Dinosaur Tour, największa wystawa dinozaurów animatronicznych, po raz pierwszy zawita do Walencji

Ta międzynarodowa wystawa pozostanie zorganizowana pod dużym namiotem przed Bioparkiem

Walencja, 18 września (Europe Press) –

Dinosaur Tour, uważana za największą objazdową wystawę dinozaurów animatronicznych, przybywa do Walencji 23 września, gdzie pozostanie pod dużym namiotem przed Bioparkiem do 22 października – podała organizacja w oświadczeniu.

Wystawa ta gościła w kilkunastu krajach europejskich – między innymi w Niemczech, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Polsce i Rumunii – i będzie prezentować około trzydziestu niepublikowanych, animowanych dzieł naturalnej wielkości, które naśladują wygląd i styl świat. Zachowanie dinozaura.

„Odwiedzający będą mogli zobaczyć najnowsze osiągnięcia technologiczne. Dinozaury na wystawie poruszają się, a nawet oddychają!” – powiedział Norman Tesser, kurator wystawy. „To jest w oryginalnym Parku Jurajskim” – dodał.

Wycieczka po dinozaurach naturalnej wielkości obejmie Triceratopsa, Tyranozaura, Protoceratopsa, Parazaurolofa, Stegozaura, Spinozaura, Diplodoka, słynnego Tyrannosaurus rex i nie tylko.

Oprócz prac odbędą się projekcje edukacyjne dotyczące sposobu życia tych prehistorycznych zwierząt i nie zabraknie niespodzianek. „Małe dzieci w domu są zdumione. Ich ruchy są tak realistyczne, że niektórzy chłopcy i dziewczęta wierzą, że są prawdziwe” – wyjaśnił Tesser.

„Łączymy rozrywkę i zabawę dla najmłodszych z szerokim elementem edukacyjnym, aby uczyli się, podziwiając tych olbrzymów” – komentuje komisarz.

Aby wystawa była jeszcze bardziej imponująca i realistyczna, naturalne siedliska tych wspaniałych dzieł zostaną odtworzone w scenach składających się z roślin i krajobrazów zaprojektowanych zgodnie z badaniami naukowymi dotyczącymi charakterystyki terenu w tamtym czasie.

Na wystawie znajdą się panele informacyjne i opisowe zawierające szczegółowe informacje naukowe dotyczące epok geologicznych, teorie dotyczące wyginięcia dinozaurów oraz dane dotyczące odnajdywania pozostałości kopalnych.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00–21:00 oraz w soboty, niedziele i święta w godzinach 10:00–14:00 i 16:00–21:00. Bilety kosztują 10 euro.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *