Ta międzynarodowa wystawa pozostanie zorganizowana pod dużym namiotem przed Bioparkiem
Walencja, 18 września (Europe Press) –
Dinosaur Tour, uważana za największą objazdową wystawę dinozaurów animatronicznych, przybywa do Walencji 23 września, gdzie pozostanie pod dużym namiotem przed Bioparkiem do 22 października – podała organizacja w oświadczeniu.
Wystawa ta gościła w kilkunastu krajach europejskich – między innymi w Niemczech, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Polsce i Rumunii – i będzie prezentować około trzydziestu niepublikowanych, animowanych dzieł naturalnej wielkości, które naśladują wygląd i styl świat. Zachowanie dinozaura.
„Odwiedzający będą mogli zobaczyć najnowsze osiągnięcia technologiczne. Dinozaury na wystawie poruszają się, a nawet oddychają!” – powiedział Norman Tesser, kurator wystawy. „To jest w oryginalnym Parku Jurajskim” – dodał.
Wycieczka po dinozaurach naturalnej wielkości obejmie Triceratopsa, Tyranozaura, Protoceratopsa, Parazaurolofa, Stegozaura, Spinozaura, Diplodoka, słynnego Tyrannosaurus rex i nie tylko.
Oprócz prac odbędą się projekcje edukacyjne dotyczące sposobu życia tych prehistorycznych zwierząt i nie zabraknie niespodzianek. „Małe dzieci w domu są zdumione. Ich ruchy są tak realistyczne, że niektórzy chłopcy i dziewczęta wierzą, że są prawdziwe” – wyjaśnił Tesser.
„Łączymy rozrywkę i zabawę dla najmłodszych z szerokim elementem edukacyjnym, aby uczyli się, podziwiając tych olbrzymów” – komentuje komisarz.
Aby wystawa była jeszcze bardziej imponująca i realistyczna, naturalne siedliska tych wspaniałych dzieł zostaną odtworzone w scenach składających się z roślin i krajobrazów zaprojektowanych zgodnie z badaniami naukowymi dotyczącymi charakterystyki terenu w tamtym czasie.
Na wystawie znajdą się panele informacyjne i opisowe zawierające szczegółowe informacje naukowe dotyczące epok geologicznych, teorie dotyczące wyginięcia dinozaurów oraz dane dotyczące odnajdywania pozostałości kopalnych.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00–21:00 oraz w soboty, niedziele i święta w godzinach 10:00–14:00 i 16:00–21:00. Bilety kosztują 10 euro.
„Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury.”