Disney twierdzi, że „uniknie” stereotypów w „Królewnie Śnieżce” po zjadliwej krytyce ze strony Petera Dinklage

Disney W ten wtorek obiecał Będzie „unikał” posługiwania się stereotypami W nowej wersjiKrólewna ŚnieżkaKto przygotowuje się po aktorze? Piotr Dinklageznany jako ’gra o tronUważa, że ​​ponowne nakręcenie filmu było krokiem wstecz.

Są bardzo postępowi w niektórych sprawach, ale wciąż robią tę przestarzałą historię o siedmiu krasnoludach mieszkających razem w jaskini.Co oni do diabła zrobili? Czy nie poczyniłem żadnych postępów na mojej platformie? Chyba nie jestem wystarczająco wysoko.”

Dinklage skomentował to podczas wywiadu z podcastem „WTF” z Marc Maronw którym pochwalił wybór Disney Latina Rachel Ziegler (Nowy bohaterHistoria po zachodniej stronie”) jako nowy film fabularny „Królewna Śnieżka” z aktorami z krwi i kości.

„Byłem trochę zaskoczony, że z dumą przedstawiają latynoską aktorkę jako Królewnę Śnieżkę. Ale nadal opowiadali historię „Królewnej Śnieżki i siedmiu krasnoludków”. Zrób krok w tył i zobacz, co robisz. To nie ma dla mnie sensu”, ocenił popularny tłumacz.


Disney odpowiedział na krytykę w oświadczeniu.

Ze swojej strony Disney odpowiedział na krytykę: Uwolnienie które obiecałInne podejście do tych siedmiu osobowości„dla”Unikaj wzmacniania stereotypów oryginalnego filmu animowanego”.

Oryginalny film o Królewnie Śnieżce Po raz pierwszy pokazano w 1937 Cytat z niemieckiej bajki wydanej przez braci Grimm 1812. Przeniesienie historii z powrotem na duży ekran w nowy sposób pasuje do strategii Disneya Ponownie dostosuj lub wymyśl na nowo swoje klasyki anime z nowymi technologiami cyfrowymi lub aktorami z krwi i kości, tak jak miało to już miejsce w przypadku „król lew„Tak”Aladyn”.

Will Smith o „Aladyna”.

Innych źródeł

Disney Plus rośnie: latem przybywa do 42 kolejnych krajów

To oświadczenie pojawiło się w tym samym tygodniu, w którym Disney ogłosił, że jego platforma Disney Plusnadal rośnie i Pojawi się tego lata w 42 nowych krajach Z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki RPA, Turcja, Polska czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Gigant rozrywki prezentuje na swojej platformie „streamingowej” wszystkie produkty Disney, Pixar, Marvel, La Saga, Gwiezdne Wojny i National Geographicm.in.

Kraje, które będą mogły korzystać z platformy tego lata to Albania, Algieria, Andora, Bahrajn, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Egipt, Estonia, Grecja, Węgry, Irak, Izrael, Jordania, Kosowo, Kuwejt , Łotwa, Liban i Libia Liechtenstein, Litwa i Malta. Także Czarnogóra, Maroko, Macedonia, Oman, Terytoria Palestyny, Polska, Katar, Rumunia, San Marino, Arabia Saudyjska, Serbia, Słowacja, Słowenia, RPA, Tunezja, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Watykan i Jemen.

Przeczytaj także

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *