Dla Chin NATO „zasiało ziarno” konfliktu między Rosją a Ukrainą

Dla Chin NATO „zasiało ziarno” konfliktu między Rosją a Ukrainą

Chang Jun Zdjęcie: Getty Images.

Stały przedstawiciel Chin w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, Zhang Jun, powiedział w czwartek, że ekspansja NATO na wschód „zasiała ziarno konfliktu”.

Podkreślił, że bezpieczeństwo wszystkich państw jest „niepodzielne”, a zatem system bezpieczeństwa państwa nie może być ustanowiony na podstawie braku bezpieczeństwa w innym państwie. „Wielokrotna ekspansja NATO na wschód po zimnej wojnie nie tylko nie uczyniła Europy bezpieczniejszą, ale także Zasiać ziarno konfliktupowiedział delegat Chin.

Starszy urzędnik podkreślił, że pomimo określania się jako „organizacja defensywna, NATO celowo rozpoczęło wojny przeciwko suwerennym państwom, co spowodowało wielkie straty ludzkie i katastrofy. 7 maja 1999 r. NATO wystrzeliło pociski w kierunku ambasady chińskiej w Jugosławii, zabijając trzech chińskich dziennikarzy i raniąc ponad 20 dyplomatów.Chińczycy nigdy nie zapomną tego barbarzyństwa i nigdy nie pozwolą, aby ta historia się powtórzyła.„, on dodał.

Teraz, gdy zimna wojna się skończyła, chiński przedstawiciel zasugerował, że NATO powinno. Zmierz sytuację i dokonaj niezbędnych korekt.I nie przywiązywać się do „przestarzałej doktryny bezpieczeństwa prowokującej konfrontacje blokowe i tworzenia napięć w Europie, w tym w regionie Azji i Pacyfiku”.

Ponadto podkreślił, że „Oddanie broni nie przyniesie pokoju A konflikt nie ma zwycięzcy”, więc dialog i negocjacje są „jedynymi i nieuniknionymi” sposobami rozwiązywania różnic.

(z informacjami od RT)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *