Dlaczego arbuz uprawia się w Hiszpanii taniej niż w Niemczech?

Bruksela ma podniosły oczekiwania inflacyjne Dla Hiszpanii do 8,1% w 2022 roku. W tym roku 2022 spowodowało to ceny takie jak prąd czy koszyk. Znajduje to odzwierciedlenie w cenie arbuza.

Cena arbuza potroiła się w minionym roku, według danych Ministerstwa Rolnictwa w tygodniu od 24 do 30 maja 2021 r., a cena jednego kilograma wyniosła 26,9 centów A w tym samym tygodniu w 2022 Zwiększono do 84,79 centów.

Niemcy, Francja, Polska i Holandia To miejsca, do których hiszpańskie arbuzy podróżują najczęściej. Rosnące temperatury i nadejście lata zwiększyły ich konsumpcję.

Naukowiec z Uniwersytetu w Alicante, Fernando T. MaestreNa Twitterze zastanawiał się, dlaczego arbuzy uprawiane w Hiszpanii są droższe w kraju niż w Niemczech.

Oprócz swojego pytania Meister dołączył broszurę z niemieckiego supermarketu, w której mogliśmy zobaczyć, że arbuz jest 0,78 euro za kilogram.

Dlaczego cena arbuza rośnie?

Głównym powodem wysokiej ceny arbuza jest brak możliwości dostawy pokrycie zapotrzebowania. Występują niedobory zbiorów przed przybyciem najbardziej poszukiwanych produktów sezonowych.

Wzrost cen rozpoczął się w związku z kryzysem gospodarczym wywołanym wirusem Corona, który pogłębiła wojna na Ukrainie.

Hiszpania jest Który kraj sprzedaje najwięcej arbuzów Ze świata. Jest największym eksporterem arbuza na świecie. Średnia cena, jaką konsument może znaleźć arbuz w supermarkecie, wynosi 1,90 euro za kilogram.

on jest jednym z Ceny owoców spadają. Należy jednak pamiętać, że kawałek tego owocu jest zwykle ciężki. Z tego powodu łączna cena arbuza może osiągnąć 10 euro.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.