Dlaczego COVID-19 prawdopodobnie zabił więcej niż myślimy

Podczas gdy oficjalne dane pokazują, że ponad 5 milionów ludzi zmarło z powodu tej choroby, nowe badanie niezgłoszonych ofiar w kilku krajach wskazuje, że COVID-19 w rzeczywistości zabił setki tysięcy więcej niż zabił. Dokumentuj akta rządowe (REUTERS)

jak Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 dramatycznie wzrosła W alarmującym tempie ostatni rok, Niektóre Obawiał się, że urzędnicy państwowi nie zgłoszą różnych strat związane z wirusem koronowym I że faktyczna liczba ofiar śmiertelnych była znacznie wyższa na całym świecie.

Podczas gdy oficjalne obliczenia pokazują, że Z powodu choroby zmarło ponad 5 milionów ludzi, Nowe badanie Niezgłoszone ofiary w różnych krajach Wskazuje W rzeczywistości COVID-19 zabił setki tysięcy ludzi więcej niż rekordy rządowe.

zatrudnienie 2020I 51 krajów zgłosiło średnio 3140 zgonów, więcej niż normalnie odnotowaliby w ciągu jednego roku, Badania wykazały. COVID-19 mógł spowodować ten śmiertelny wzrost, aleo Władze ds. zdrowia nie powiązały tych niewyjaśnionych zgonów z chorobą, Według zespołu badaczy z Harvard Business School (HBS).

fakt, rzeczywista liczba zgonów w niektórych krajach, Jak? Ekwador I BoliwiaI Była to ponad trzykrotność zgłoszonej liczby, co lub co? Reprezentuje dziesiątki tysięcy ofiar, które nigdy nie zostały przypisane pandemii. I Zjednoczone państwo zarejestrowanyNajwięcej niewyjaśnionych zgonów w 2020 roku: co za suma? Śledztwo wykazało 50.876.

„Byliśmy zaskoczeni wielkością tego, co zobaczyliśmy”

Ethan Rowan Adiunkt Wydział Rachunkowości i Zarządzania Harvard Business School, kto prowadził badanie z profesorem HBS George Sarafim Doktorant z HBS Botir Kobiłow. „To było coś Wiele było omawianych w mediach, ale nie było prawdziwego śledztwa na tym.

Niewyjaśnione liczby dotyczące śmierci są bardzo zróżnicowane

"Jeśli liczby nie są dokładne, nie możemy dokładnie określić działań łagodzących
„Jeśli liczby nie są dokładne, nie możemy dokładnie zdefiniować działań łagodzących” (Reuters)

Zespół badawczy z Arabskiej Republiki Egiptu zauważył, że poziom niedoszacowania jest bardzo zróżnicowany w zależności od kraju artykuł Ostatnia w Dziennik Ekonomii i Rządu o imieniu „Przewidywalne ogólnokrajowe stronniczość w zgłaszaniu zgonów związanych z COVID-19”.

na górze, Ekwador I Wskaźnik niewyjaśnionych zgonów w Boliwii był 2,5 razy wyższy miesięcznie niż zwykle, gdy badacze porównywali liczby z 2020 r. Z historycznymi sumami za poprzednie trzy do pięciu lat. To jest równe Ponad 300 zgonów na 100 który zgłosił COVID-19, według naukowców.

inne kraje z Całkowita liczba niewyjaśnionych zgonów jest znacząco wysoka: Peru, który przekroczył 160% zgonów; I Kirgistan, Hiszpania, Meksyk i Polska, Z 50-100% nadwyżką śmiertelności. na dolnym końcu, Japonia i Bułgaria Mieli kilka niespodziewanych zgonów.

Procentowo Stany Zjednoczone Ameryki Znajdował się tuż poniżej środka grupy, W 32 z 51 krajów naukowcy zbadali: Z 9,5% nadwyżką śmiertelności. „Mam nadzieję, że jest w środku” – mówi. Rawan, „na warunkach Ze wszystkich krajów ma najbardziej rozpowszechniony system raportowania, różniący się od wielu różnych krajów”.

Jednakże, Stany Zjednoczone odnotowały wyższą łączną miesięczną liczbę zgonów związanych z COVID-19 niż w innych krajach, Z maksymalnie 80 000 miesięcznie, W porównaniu z Mniej niż 40 000 w drugim co do wielkości kraju, Brazylia, co zamienia nawet ten niski odsetek zgonów na dużą liczbę ponad 50 000 osób, których zgony nie zostały oficjalnie uznane za straty epidemiczne w 2020 r.

Kraje, które wymagają masek, unikają zgłaszania zgonów z powodu COVID-19

Aby wyjaśnić dużą różnicę w zaniżaniu raportów, naukowcy przewidzieli, że kraje o bardziej rygorystycznej polityce łagodzącej, takie jak te wymagające masek i dystansu społecznego, doświadczą wyższych wskaźników zaniżania raportów (Reuters)
Aby wyjaśnić dużą różnicę w zaniżaniu raportów, naukowcy przewidzieli, że kraje o bardziej rygorystycznych politykach łagodzących, takie jak te wymagające masek i dystansu społecznego, doświadczą wyższych wskaźników zaniżania raportów (Reuters)

badacze z HBS Zebrałem miesięczne liczby zgonów podczas pandemii w każdym z 51 krajów z różnych źródeł, W tym raporty z New York Times i bazy danych Komisja Europejska, Eurostat. Porównaj te dane z Numery tego samego miesiąca W ciągu ostatnich trzech do pięciu lat w celu uwzględnienia nadmiernej liczby zgonów. Odjęcie oficjalnej liczby zgonów związanych z COVID-19 dla każdego kraju pomogło ocenić potencjalne zaniżanie danych.

„Przeprowadzono wiele badań nad koronawirusem pod kątem działań zdrowotnych i łagodzących, ale jako księgowi, Poczuliśmy, że możemy zaoferować wyjątkową perspektywę ” Potwierdza Rawana.

Aby wyjaśnić duże zróżnicowanie w zaniżaniu raportów, Naukowcy spekulowali, że kraje o bardziej rygorystycznej polityce łagodzenia, Jak te, które wymagają masek i dystansu społecznego, Zobaczą wyższe wskaźniki zaniżania raportów. Najsurowsze zasady Mogą publicznie naciskać na polityków, aby nie zgłaszali zgonów, Tylko po to, żeby pokazać, że ich polityka się opłaca”. Kopyłow.

fakt, Kraje o najbardziej rygorystycznych politykach mają średnio 59% niewyjaśnionych zgonów, że mówiąc, 159 zgonów na każde 100 zgłoszone przez COVID-19.

„Kiedy rządy proszą obywateli o poświęcenie”, dodaje. RawanMamy tendencję do wyolbrzymiania pozytywnych skutków tych poświęceń.

w tej samej liniikraje o mniej rygorystycznej polityce nie zgłaszały niższego wskaźnika, średnio 28%. „te Są to miejsca, które twierdzą, że cenią wolność; Mówią, że ludzie mają własną agencję”, podkreśla Rawan. „I dlatego, To ich odpowiedzialność za to, czy zachorują, czy nie, aby rządy mniej obawiały się winy”.

Problemy zdrowotne związane z zaniżaniem raportów

Kraje o niższej zdolności do opieki nad pacjentami przed pandemią mają tendencję do większego zaniżania liczby zgonów związanych z COVID-19 (Reuters)
Kraje o niższej zdolności do opieki nad pacjentami przed pandemią mają tendencję do większego zaniżania liczby zgonów związanych z COVID-19 (Reuters)

Naukowcy odkryli, że również Możliwości Medicare wpłynęły na stopień potencjalnego zaniżania raportów. Kraje o niższej zdolności do opieki nad pacjentami przed pandemią mają tendencję do większego zaniżania liczby zgonów związanych z COVID-19; pośrodku, Kraje te mają nadmiar niewyjaśnionych zgonów wynoszący 53%, W porównaniu z średnio 23% dla krajów o największych możliwościach opieki medycznej w okresie przed pandemią. Po raz kolejny naukowcy spekulują, że W tych obszarach niedoszacowanie było gorsze, ponieważ prawodawcy obawiali się, że obywatele będą ich obwiniać, W tym przypadku, Nieodpowiednie przygotowanie na kryzys zdrowotny.

„Tak dobrze Te obawy Może to być zrozumiałe dla rządów nieprzygotowanych do radzenia sobie ze skalą pandemii, Ostatecznie przynosi to efekt przeciwny do zamierzonego. Szczegóły autorów. I mówią: „Zwłaszcza w pierwszych dniach epidemii kraje stanęły w obliczu niewiarygodnej niepewności co do tego, jak najlepiej walczyć z chorobą. Powiedziałem, że: Urzędnicy państwowi powinni byli podzielić się prawdziwym obrazem zmarłych, których zabrała choroba, zamiast bagatelizować liczbę utraconych istnień”.

„Byliśmy w wielkiej grze w zgadywanie o najlepszy sposób na powstrzymanie rozprzestrzeniania się” – mówi. Rawan. „Jeśli liczby nie są dokładne, nie możemy dokładnie określić działań łagodzących”.

Zespół badawczy nie przeanalizował danych w 2021 r., więc Nie jest jasne, czy urzędnicy państwowi nadal zgłaszają mniej zgonów związanych z COVID-19. ale Rawan Ma nadzieję, że do tej pory przywódcy nauczyli się, że dostarczanie dokładnych danych dotyczących śmierci może pomóc w zapobieganiu większej liczbie ofiar.

W czasach kryzysu Liderzy muszą być odważni i nie bać się krytyki”. wyjaśniać Rawan. „Rząd będzie musiał prosić ludzi o poświęcenie, a nie wszyscy się opłacają. Muszą ufać swoim wyborcom, którzy mogą wybaczać błędy, o ile szczerze interesowali się wspólnym dobrem”.

Czytaj:

Nauka wyjaśnia, dlaczego koronawirus częściej dotyka mężczyzn niż kobiety
Według naukowca, który opracował szczepionkę AstraZeneca, koronawirus wkrótce stanie się przeziębieniem
Koronawirus typu delta został już wykryty w 63% przypadków w Argentynie

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *