Dlaczego obchodzony jest 28 grudnia? – Finanse

co 28 grudnia, Dzień Niewinnych Świętych, historię, w której zwyczajowo płata się figle rodzinie i przyjaciołom, a jednak pomimo tego, jak zabawny jest ten dzień, historia jego powstania jest okrutna.

Chodzi o upamiętnienie epizodu chrześcijaństwa: Uboju dzieci poniżej drugiego roku życia urodzonych w Betlejem, Król Herod I nakazał pozbyć się nowonarodzonego Jezusa z Nazaretu.

Nazwa „Niewinni święci” wzięła się stąd, że w tak młodym wieku, w wieku dwóch lat, było to praktycznie niemożliwe Dzieci nie zrobiły nic złego.


Chociaż Kościół Katolicki upamiętnia to wydarzenie co 28 grudnia, według Ewangelii Mateusza masakra musiała nastąpić jednak po wizycie Mędrców ze Wschodu u króla Heroda I (dzień lub dwa po 6 stycznia). Historia kultu Jezusa przez Mędrców nie ma określonej daty w Biblii.

Spotkanie obchodzone jest w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej i choć nie jest to święto w Meksyku, w tym dniu zwyczajowo daje się prezenty i jedzenie Dzieciątku Jezus, a także żartuje z ludźmi, których nazywa się „niewinnymi”.

Data jest podobna do Prima Aprilis, który obchodzony jest co roku 1 kwietnia w krajach takich jak Polska, Francja, Finlandia, Austria, Australia, Niemcy, Włochy, Belgia i Wielka Brytania, a zgodnie z brytyjskimi tradycjami na Minorce, Galicji, Portugalii , Stany Zjednoczone, Brazylia i Kanada.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.