Dlaczego Warszawa jest najpopularniejszym celem podróży w Europie w 2023 roku

Dlaczego Warszawa jest najpopularniejszym celem podróży w Europie w 2023 roku

W Warszawie, „Paryżu Wschodu”, chwały i tragedie jego historii są rozpoznawane w nowym, tętniącym życiem obliczu dynamicznej, całkowicie wymyślonej na nowo teraźniejszości.

09 lipca 2023 08.58.000

Natomiast nuty do sonat fortepianowych pochodziły z Chopina wypełnić powietrze Historyczne centrum Warszawy Podczas radosnego koncertu plenerowego, który odbył się w niedzielne popołudnie w Łazienkach Królewskich, za okolicznymi drzewami, zgromadziło się ponad 500 tys. protest przeciwko rządowi W jednej z największych demonstracji w Polsce od upadku komunizmu w 1989 roku.

Oddany do użytku w 1926 r., zniszczony w czasie II wojny światowej, odbudowany w 1958 r. Letnia tradycja obchodzona co tydzień Od 1959 roku biorą w nim udział znani pianiści z całego świata.

Oprócz Chopina Warszawa jest domem dla wielu postaci historycznych z przeszłości i teraźniejszości. Wśród nich: Marie Curie, laureatka dwóch Nagród Nobla (pierwszy i jedyny laureat w dwóch dziedzinach naukowych), Karol Józef Wojtyła (lepiej znany jako papież Jan Paweł II), artystka Tamara Łempicka i gwiazda piłki nożnej Robert Lewandowski.

Zestawienie żywiołowej muzyki Chopina i śpiewów protestujących to doświadczenie kontrastów, które dobrze oddaje złożony i fascynujący charakter polskiej stolicy.

Protesty i demokracja

protestować przeciwko nowe prawo Uchwalony przez rząd krajowy hrabstwa Rozważa to wielu, w tym rządy Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiejktóry podważa polską demokrację, rozgniewał opinię publiczną, ponieważ jest postrzegany przez partię rządzącą jako taktyka mająca na celu uniemożliwienie politykom opozycji sprawowania urzędów publicznych.

’przezwisko’Lexa Tuska’, biorąc pod uwagę, że jego największym potencjalnym celem jest lider opozycji Donald Tusk, prawo’Niepotrzebnie ingeruje w proces demokratyczny„, ogłoszonego przez Komisję Europejską 8 czerwca, i „narusza zasady legalności i nieodwracalności” – pisze „Financial Times”.

Według CNN opozycja postrzega ustawę jako próbę rządu, aby rozpocząć polowanie na czarownice przeciwko oponentom politycznym. Zestawienie żywiołowej muzyki Chopina i śpiewów protestujących to doświadczenie kontrastów, które dobrze oddaje złożony i fascynujący charakter polskiej stolicy.

Podróże, turystyka, styl życia i Europa
Koncert fortepianowy – odbywający się w cieniu kolosalnego pomnika najsłynniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina – to cotygodniowa letnia tradycja.

Dzisiejsza Warszawa jest intelektualnym centrum przesiąkniętym przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, w którym chwały i tragedie jej historii są rozpoznawane poprzez nowe, tętniące życiem oblicze całkowicie odkrytej, dynamicznej destynacji.

powierzchnię z popiołów

Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na swoją „wyjątkową uniwersalną wartość”, zostało „celowo zniszczone w 1944 r. W celu stłumienia polskiego oporu przeciwko niemieckim nazistowskim okupantom”.

Stolica, znana dziś jako „El Pars del Este”, zamienił się w ruinę w celu wymazania świeckich tradycji państwa polskiego i jego 375 000 żydowskich mieszkańców, którzy stanowili blisko jedną trzecią ludności miasta.

Odbudowa Starego Miasta do jego historycznej formy urbanistyczno-architektonicznej „uosabia pragnienie zapewnienia przetrwania jednego z najważniejszych świadectw kultury polskiej, Symbol opcjonalnej mocy i tolerancji, gdyż w 1791 roku zatwierdzono pierwszą europejską demokratyczną konstytucję” – pisze UNESCO.

Rekonstrukcja złożonego zespołu urbanistycznego Był to ważny wkład w kształtowanie zasad urbanistyki i urbanistyki oraz ochronę obszarów lokalnych większości europejskich miast po zniszczeniu całego kontynentu po mundialu.

Podróże, turystyka, styl życia i Europa
Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na swoją „wyjątkową uniwersalną wartość”, zostało „celowo zniszczone w 1944 r. W celu stłumienia polskiego oporu przeciwko niemieckim nazistowskim okupantom”.

Integracja w ramach programu ochrony przyrody, jak wyjaśniła Organizacja Narodów Zjednoczonych, doprowadziła do powstania tzw Tworzenie wyjątkowej przestrzeni miejskiej w Warszawiefizycznej (forma najstarszej części miasta), funkcjonalnej (strefa mieszkaniowa i miejsce wydarzeń historycznych, społecznych i duchowych) oraz symbolicznej (miasto niezwyciężone).

Piękne, tradycyjne, uniwersalne

Historyczne centrum Warszawy to ok Wyjątkowy przykład kompletnej przebudowy przemyślanego miasta Został całkowicie zniszczony” – wyjaśnia Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa (OVPM). Ta materialna odbudowa ma swoje źródło w wewnętrznej sile i niezłomnej woli narodu, która umożliwiła odbudowę dziedzictwa na niespotykaną w dziejach świata skalę.

Podróże, turystyka, styl życia i Europa
Ponieważ jest naładowany energią elektryczną i odnawialną, jest idealnym miejscem na wypad do miasta, co wyjaśnia jego wybór jako pierwszego europejskiego miejsca do odwiedzenia w 2023 roku.

Pomysłowość Warszawy jest nieuniknionaNajlepiej jest powłóczyć się po labiryncie jego uliczek lub popływać łódką po Wiśle o długości 1047 km, która przepływa przez miasto. Wieżowce i luksusowe butiki kontrastują z muzeami i bibliotekami w kosmopolitycznej i tradycyjnie malowniczej przestrzeni.

ładowane energią elektryczną i odnawialną, To idealne miejsce na city breakco wyjaśnia jego wybór jako pierwszego europejskiego miejsca do odwiedzenia w 2023 r. przez European Best Destinations Organization (EBD).

Z ponad 400 europejskimi nominacjami na liście i na podstawie rekordowej liczby ponad 700 000 głosów od podróżnych reprezentujących 78 krajów, Warszawa zajmuje pierwsze miejsce wśród 20 najmodniejszych destynacji w Europie, a następnie Ateny (Grecja), Maribor (Słowenia), Wiedeń (Austria) i Stadella (Włochy) w pierwszej piątce.

„Warszawa to miasto, które łamie wszelkie stereotypy” – wyjaśnia EBD. Stolica Polski, ze swoją niezwykłą i złożoną historią, To dynamiczne i nowoczesne miasto, które emanuje tradycyjnym pięknem i współczesną energią.. Zaskakuje i zachwyca tych, którzy zdecydują się go odwiedzić.

* Z informacji od Forbes USA

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *