Do 46 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych osunięciami ziemi w północno-zachodniej Indonezji

Ta treść została opublikowana 13 marca 2023 – 07:53
minuty

Dżakarta, 13 marca (EFE): władze indonezyjskie podniosły liczbę ofiar śmiertelnych do 46 w wyniku osunięcia się ziemi, które tydzień temu nawiedziło miasto na północno-zachodniej wyspie Serasan w Indonezji, podczas gdy poszukiwania ofiar trwają w poniedziałek.

Według najnowszych danych Narodowej Agencji Zarządzania Katastrofami (BNPB, w indonezyjskim skrócie) co najmniej dziewięć osób wciąż jest zaginionych po lawinie, która została zarejestrowana w poniedziałek w zeszłym tygodniu w wyniku ulewnych deszczy, które nawiedziły region.

W sumie 2240 osób zostało ewakuowanych z dotkniętego obszaru, a działania ratownicze zostały utrudnione przez złą pogodę i problemy logistyczne na tej odległej wyspie.

Według agencji ratunkowej wszyscy uchodźcy są mieszkańcami dotkniętymi katastrofą lub tymczasowo opuścili swoje domy, aby uniknąć dalszych osuwisk.

Według innego oświadczenia Narodowego Banku ds.

Powodzie i osunięcia ziemi dotykają Indonezję każdego roku w porze deszczowej, której szczyt przypada na okres od grudnia do lutego. EFE

sh-nc / nbo / cc

© EFE 2023. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług Efe jest wyraźnie zabroniona, bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencji EFE SA

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *