Do Polski zawitają plecaki Wayúu, kawa, arepy i czekoladki

Do Polski zawitają plecaki Wayúu, kawa, arepy i czekoladki

Plecaki Wayúu, kawa, czekolada i kolumbijskie arepy wkraczają na nowy rynek europejski: do Polski. Agencja promocyjna ProColumbia określiła to jako „oznakę wzmocnienia” dwustronnych stosunków i handlu.

(Możesz przeczytać także: Kolumbijskie firmy ryzykują eksport do Rosji 139 milionów dolarów)

ProColumbia potwierdziła, że ​​produkty dotarły do ​​kraju „starego kontynentu” w 18 kontenerach opatrzonych pieczęcią „Made in Colombia”, zapewniając, że zostały „wyprodukowane zgodnie z zrównoważonymi i społecznie odpowiedzialnymi praktykami”.

powiązane tematy

Wśród towarów tego kraju, które przybyły do ​​Europy przez port w Hamburgu, znalazły się m.in plecaków rdzennej grupy etnicznej Wayúu, 12 pojemników zawierających kawę paloną i „przekąski kawowe”, trzy pojemniki zawierające arepy, dwa zawierające czekoladę i jeden zawierający cukierki kawowe.

W Polsce na dystrybucję czeka już ponad 20 opakowań produktów takich jak kawa ziarnista, słodycze, batony, tradycyjne napoje, przekąski bananowe, suszone owoce i arekuip (tradycyjne cukierki mleczne).

Produkty z Kolumbii, która od 2013 roku ma umowę handlową z Unią Europejską, od 10 marca trafią do sprzedaży w sklepach Biedronka, największej w Polsce sieci detalicznej, należącej do grupy Jerónimo Martins, właściciela sieci Ara. w kraju.

Pojawienie się tych produktów w Polsce było możliwe dzięki współpracy sektora publicznego i prywatnego. Ambasada Kolumbii, Polski i ProColombia wdrożyły szereg działań mających na celu zwiększenie eksportu kraju w sieci detalicznej i dywersyfikację oferty.

(Przeczytaj także: Przyczyny migracji talentów, na które cierpi Ameryka Łacińska)

Stosunki handlowe pomiędzy Kolumbią a Polską są w pełnym rozwoju. Eksport energii pozagórniczej do tego kraju w 2020 r. wyniósł 72,7 mln USD, o 129,1% więcej niż w 2019 r., a w 2021 r. wyniósł 83,4 mln USD, co oznacza wzrost o 15%.

Największą sprzedażą charakteryzowały się głównie banany, świeże kwiaty, pochodne kawy oraz przetwory z owoców morza.

(Możesz przeczytać też: To są dotacje, które przyjdą w marcu)


You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *