Do tej pory eksport szmaragdów przekroczył w tym roku 35 mln USD

Anderson Orrego- [email protected]

Pomimo spadku o 54% eksportu surowych szmaragdów w poprzednim roku, Kolumbia wygenerowała już sprzedaż za granicą tego kamienia za 35 mln USD w 2021 r. Potwierdza to Kolumbijska Federacja Eksporterów Esmeraldas (Ludzie) Stanowią oni 85% eksporterów w kraju.

Jego prezes, Guillermo Galvis, wyjaśnił, że ubiegły rok miał najbardziej negatywne zachowanie w historii w branży, przy ponad połowie spadku sprzedaży rudy i 69% spadku eksportu rzeźbionych wyrobów.

Według danych Galveza i związku tylko w tym ostatnim typie nastąpił spadek o ponad 220 tys. karatów, co zwiększyło wpływ blokady na strajk ogólnopolski, co doprowadziło do „utraty konkurencyjności w procedurach eksportowych, ze względu na ciągłe przerwy w godzinach pracy oraz przeszkodę dla pracowników i dostawców w dostarczaniu narzędzi i materiałów.”

Efekt ten potwierdzają dane podane przez Kolumbijskie Stowarzyszenie Górnicze (ACM), które potwierdziły, że pod względem wydobycia na koniec ostatniego kwartału ubiegłego roku odnotowano jedynie 277.690.

Jednak Item widzi pozytywne perspektywy i spodziewa się osiągnąć cel 126 milionów USD do końca roku.

Dla Oscara Baquero, prezesa Fedesmeraldas, sektor stał się atrakcyjny dla inwestycji zagranicznych, co oznacza poprawę, biorąc pod uwagę, że wcześniej branża ta była powiązana i postrzegana jako nielegalne skutki.

W tym celu i ze względu na takie czynniki, jak rosnący międzynarodowy popyt na dobra luksusowe, Galvez podkreślił, że spodziewa się lepszego roku w 2021 r., dążąc do zrównania wielkości eksportu z 2019 r. i możliwości pokonania innych głównych konkurentów, takich jak Zambia i Brazylia.

koła robocze

Bazując na potencjale, który eksperci uważają za szmaragdowy sektor tego kraju, Narodowa Agencja Górnicza (ANM) zorganizuje jutro nową rundę biznesową pod nazwą „Szmaragdowy Okrągły Stół Biznesu”, której głównym celem będzie ułatwienie komunikacji między oferentami a inwestorami. Pozyskać kapitał na projekty Emerald.

Dyrektor generalny ANM Juan Miguel Duran zauważył, że ta przestrzeń jest skierowana między innymi do „firm górniczych, funduszy inwestycyjnych i stowarzyszeń branżowych”. Nagrania zostały już otrzymane od firm i instytucji rządowych ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Peru, Polski, Wielkiej Brytanii, Chin i Japonii.

Koło posiada już 70 projektów, z których 17 jest zagranicznych, więc oczekuje się, że znasz eksportową podaż głównych projektów szmaragdowych w całym kraju, które są w dużej mierze zlokalizowane w Boyaca i Cundinamarca.

Juan Sebastian Cardona, adwokat z tytułem magistra prawa naftowego i energetycznego oraz pełnomocnik prawny trzech tytułów górniczych, podkreślił, że ta inicjatywa pomoże wykorzystać potencjał geologiczny Kolumbii i pozwoli na większe inwestycje w poszukiwania i bardziej produktywne projekty.

Komentował: „Zaprezentujemy dwa projekty modelu Cosques i jeden zlokalizowany w Mozo”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *