Dokumenty Pentagonu, które wyciekły, pokazują postępy Chin i Rosji poza ich granicami

Dokumenty Pentagonu, które wyciekły, pokazują postępy Chin i Rosji poza ich granicami

Tajne dokumenty z służby wywiadowcze Stanów Zjednoczonych, który wyciekł do sieci społecznościowych, zbiera dane o zmęczeniu armii rosyjskiej po rozpoczętej rok temu inwazji na Ukrainę. Z mniejszą liczbą ludzi, bronią lub sprzętem i prawie nigdy nie posuwającymi się naprzód na linii frontu, żołnierze Wysłane od prezydenta Rosji Władimira Putina Są „na najniższych godzinach”, recenzja Gazeta hiszpański.

Według ujawnionych informacji i tyle Waszyngton dotychczas traktował to jako autentyczne Istnieje grupa rosyjskich bojowników, którzy „są wyjątkiem potwierdzającym regułę”: Grupa Wagnera, organizacja najemników powiązana z Na zlecenie biznesmena Euzhevny PrigozhinTa grupa odegrała „instrumentalną rolę w wielu bitwach” tej wojny Putin sprzedawany pod nazwą „specjalnej operacji wojskowej”.

Są to „płatni żołnierze”, z których większość została niedawno zwolniona z więzienia i którzy „wywierają presję na siły ukraińskie w upragnionym mieście Pakhmut, głównym ognisku wojny”. Ale Ukraina to nie jedyny scenariusz, w którym działa Grupa Wagnerawedług niektórych wyciekły raporty New York Times Ma dostępJednak ci milicjanci byliby również obecni w Afryce (gdzie byli instalowani od lat), a także „mogliby nawet rozszerzyć swoje macki na Amerykę Łacińską”.

Raporty wskazują, że ta rosyjska milicja „będzie próbując dostać się na HaitiKraju, który miał oferować swoje usługi rządowi „w celu rozprawienia się z brutalnymi gangami, które przejęły kontrolę nad ulicami”. Ponadto Haiti jest jednym z krajów regionu najbardziej dotkniętych klęskami żywiołowymi Od 2019 roku przeżywa trwający kryzys politycznyDoprowadziło to do silnych protestów i ich następstw Zabójstwo ówczesnego prezydenta Jovenela Mossa.

W innych dokumentach jest to pokazane Rosyjscy najemnicy próbowali „rozszerzyć swoje sieci dostaw broni” poza granice Rosji. raport hiszpański Wskazuje, że „istnieją dokumenty wskazujące na to Próbowali też kupować turecką broń przez Mali„I próbuje przeprowadzić„ operacje komercyjne ”po ofercie złożonej przez prezydenta Brazylii Lulę da Silvę na początku roku”.Zaproponować swój kraj jako mediatora w rozmowach pokojowych” między Moskwą a Kijowem.

A Rosja nie jest jedynym krajem oskarżonym o wyciek swojej „ekspansji wpływów” do Ameryki Łacińskiej, została również ujawniona Chiny zamierzają zdobyć przyczółek w regionie „Aby skonfrontować ambicje Stanów Zjednoczonych w regionie” – wynika z informacji, które zobaczył Miami Herald. Dokumenty wyraźnie stwierdzają, że Pekin „potajemnie” negocjował z Nikaraguą budowę (na karaibskim wybrzeżu gminy Bluefields) głębokowodnego portu w Dostęp ten jest dozwolony dla większych statków.

Od dziesięcioleci Nikaragua jest jednym z głównych partnerów Rosji. W zeszłym roku Daniel Ortega wpuścił rosyjskie wojska do swojego kraju W celu prowadzenia „ćwiczeń i wymiany ćwiczeń w akcjach poszukiwawczych i ratowniczych oraz ratownictwie humanitarnym w sytuacjach zagrożenia lub klęsk żywiołowych”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *