Dolina Vinales przyciąga uwagę niemieckich touroperatorów

Dolina Vinales przyciąga uwagę niemieckich touroperatorów

tekst: Kuba News 360 newsroom

Chociaż w dolinie Vinales nie widuje się obecnie wielu zagranicznych gości, ten najbardziej wysunięty na zachód obszar turystyczny na Kubie przyciąga uwagę niemieckich touroperatorów, którzy patrzą w niedaleką przyszłość, kiedy obszar ten ponownie zajmie dominującą pozycję w wycieczkach turystycznych. różne.

„Ten obszar jest główną atrakcją każdej podróży na Kubę.” Dyrektor niemieckiego biura podróży Cuba Senses w Hawanie, Bernd Hermann, zwraca uwagę na media Infobae.

Hermann wyjaśnia, że ​​przyjechało tu wielu turystów z Europy i Ameryki Łacińskiej, zwłaszcza z Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji, ale także z Meksyku, Kolumbii, Argentyny i Chile. Zaledwie cztery lata temu, w 2018 roku, liczba odwiedzających ten teren sięgnęła 600 tysięcy.

Ze swojej strony szef Kubańskiego Biura Turystyki w Berlinie Gioachino Cincograni zauważył, że to, co wyróżnia Vinalesa, to to, że jest jednym z pionierów turystyki indywidualnej.

Obecnie w miejscowości jest około 1600 rodzin, które wykorzystują brak pokoi rządowych i wynajmują swoje domy jako mieszkania prywatne. Łącznie miejsce to może mieć około 4000 miejsc noclegowych, w liczbie blisko 30 000 mieszkańców.

Kraj kubański posiada również obiekty hotelowe, takie jak Los Jazmines Hotel. Chociaż Ministerstwo Turystyki wybrało w tym miejscu obiekty rekreacyjne, które umożliwiają zwiedzającym wycieczki lub przedstawienia kulturalne.

Wynika to z surowych przepisów dotyczących ochrony środowiska i budowy w gminie Vinales i wokół niej, gdzie jest tylko pięć hoteli z łącznie 500 miejscami noclegowymi.

Obecnie cena wynajmu za jedną noc w Vinales może wynosić minimum 25$ za dwie osoby za noc w pokojach z osobnym wejściem, klimatyzacją, łazienką i lodówką.

Tymczasem opcje dnia obejmują wycieczki do jaskiń, rejsy łodzią i farmy, aby dowiedzieć się o produkcji tytoniu lub jazdę konną po dolinie. Oprócz szerokiej gamy restauracji w pobliżu.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.